UA / RU
Підтримати ZN.ua

США прив'язані до неправильного сприйняття Китаю — Ван І

За словами Вана, обміни між США та Китаєм можуть тривати лише за умови, що обидві сторони поважатимуть та визнаватимуть свої розбіжності.

США прив'язані до неправильного сприйняття Китаю і досі не виконали своїх "обіцянок", попри певний прогрес, досягнутий після зустрічі лідерів двох країн Джо Байдена та Сі Цзіньпіна в листопаді минулого року. Про це заявив у четвер, 7 березня, міністр закордонних справ Китаю Ван І, повідомляє Reuters.

Читайте також: Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею

Виступаючи на пресконференції в кулуарах щорічного засідання парламенту в Пекіні, Ван сказав, що обміни між США та Китаєм можуть тривати лише за умови, що обидві сторони поважатимуть і визнаватимуть свої розбіжності.

"Слід зазначити, що помилкове сприйняття Китаю американською стороною зберігається, а обіцянки, які вона давала, насправді не були виконані", - заявив китайський міністр. 

"Методи придушення Китаю постійно оновлюються, а список односторонніх санкцій постійно розширюється", - додав він.

Тим не менш, Байден дав зрозуміти, що США не хочуть нової холодної війни, не намагатимуться змінити китайську систему або підтримувати незалежність Тайваню, зазначив Ван.

Під час щорічної широкої пресконференції китайський міністр дотримувався відносно стриманого тону, він також говорив про відносини з Росією і війну РФ проти України, Європу, економіку Китаю та штучний інтелект.

Читайте також: Китайська торгівля відновлюється, зокрема, завдяки експорту до Росії — FT

Напруженість між США та Китаєм дещо знизилася після того, як Байден і Сі провели саміт у Сан-Франциско в листопаді минулого року, але ситуація залишається неспокійною напередодні виборів у Штатах, які можуть повернути республіканця Дональда Трампа в Білий дім.

Вашингтон неодноразово заявляв про бажання налагодити відносини з Пекіном після того, як минулого року вони загострилися до найгіршого за останні десятиліття рівня через такі питання, як Тайвань, технологічна конкуренція, торгівля і ймовірний китайський шпигунський аеростат, збитий американськими військовими біля східного узбережжя США.