UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спеціальний представник Китаю з питань клімату відвідає США для зміцнення зв'язків

Китайська делегація прибуде до Вашингтона в травні.

Новий спеціальний представник Китаю з питань клімату Лю Чженьмінь планує відвідати США у травні для перших офіційних переговорів з моменту свого призначення на посаду, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Кліматична криза негативно впливає на стан мозку та поведінку людей – The Guardian

Лю очолить делегацію з різних китайських міністерств і проведе першу офіційну зустріч віч-на-віч з американським колегою Джоном Подестою.

За словами Лю, Китай прагне розширити співпрацю з таких питань, як енергетика, циркулярна економіка та зусилля зі скорочення викидів парникових газів, які не обмежуються вуглекислим газом.

“Спільність позицій означає, що і США, і Китай хочуть продовжувати очолювати цей глобальний процес реагування на зміну клімату. Ми повинні співпрацювати настільки, наскільки це можливо”, - сказав спеціальний представник Китаю, додавши, що дві країни “також повинні поважати одна одну з усіх питань”.

Лю і Подеста, призначені на свої посади в січні, спілкувалися віртуально і бачилися під час кліматичного діалогу в Берліні минулого тижня. 

Співпраця між Китаєм і США в останні роки була ключовою для розблокування прогресу в боротьбі зі зміною клімату, включаючи глобальні домовленості, такі як знакова Паризька угода 2015 року. Колишній президент США Дональд Трамп вивів Вашингтон з цієї угоди у 2017 році, але через чотири роки адміністрація чинного лідера Джо Байдена знову приєдналася до неї.

Оскільки Трамп і Байден зійдуться у реванші на виборах у США цього року, Лю заявив, що потенційна перемога Трампа викликає занепокоєння у кліматичній спільноті, закликавши як республіканців, так і демократів підтримати дії зі скорочення викидів.

Читайте також: Зміни клімату: метеорологиня розповіла, якими будуть майбутні зими

Лю і Подеста продовжують роботу своїх попередників Се Чженхуа і Джона Керрі, які підтримували кліматичні переговори навіть тоді, коли ширші відносини між Вашингтоном та Пекіном значно погіршувалися.