UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін зустрівся з американськими бізнес-лідерами на тлі зростання торговельної напруженості з США

Пекін прагне зміцнити довіру інвесторів.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у середу, 27 березня, зустрівся в Пекіні з групою американських бізнесменів, оскільки напруженість у відносинах із США продовжує зростати через торговельні питання та звинувачення в кібератаках. Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, Сі зустрівся з представниками ділових, стратегічних та академічних кіл США.

Читайте також: Китай підписав угоду про співпрацю на $275 млн із колишнім союзником Тайваню 

Пекін прагне зміцнити довіру на тлі уповільнення темпів зростання іноземних інвестицій у Китай, які, за деякими показниками, минулого року впали до 30-річного мінімуму.

Відносини з США ризикують стати більш напруженими, оскільки колишній президент Штатів Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії вже пообіцяв підвищення тарифів на китайські товари, що ризикує скоротити торгівлю між двома країнами практично до нуля. Риторика Трампа може посилити тиск на Байдена, змусивши його вжити жорсткіших заходів напередодні дня виборів.

Китай, схоже, посилює роботу з іноземними інвесторами, прагнучи досягти щорічного зростання на рівні близько 5% - мета, яку деякі економісти вважають амбітною. У січні Міністерство торгівлі Китаю пообіцяло щомісяця проводити зустрічі за круглим столом з іноземними компаніями, щоб вислухати та вирішити їхні проблеми.

Однак інвестори скаржаться на те, що Китай встановив подвійну мету - розвиток і безпеку: керівники компаній чують теплі слова, а потім бачать, як китайська влада перевіряє консалтингові фірми, розширює розпливчастий антишпигунський закон і обмежує доступ до даних. Структурний економічний спад також змусив бізнесменів переоцінити баланс між ризиками й перевагами роботи в Китаї.

Багато американських бізнесменів перебувають у Пекіні на щорічному Форумі розвитку Китаю, який збирає лідерів світового бізнесу та китайських урядовців. Деякі бізнес-лідери, які беруть участь у форумі, продовжили своє перебування в Китаї або перенесли раніше заплановані зустрічі, щоб зустрітися з Сі після того, як отримали офіційне запрошення минулого тижня.

Читайте також: Глава Мінфіну США наступного місяця відвідає Китай — Politico 

Напруженість у відносинах Китаю з США зросла в останні тижні попри стабілізацію зв'язків після зустрічі Сі з президентом Штатів Джо Байденом у Сан-Франциско в листопаді минулого року.  У вівторок, 26 березня, Китай заявив, що подав скаргу до Світової організації торгівлі через американські субсидії на електромобілі. Цього тижня США і Велика Британія звинуватили китайських хакерів у кібератаках на політиків, компанії й дисидентів, а також у викраденні величезних обсягів даних британських виборців.