UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін планує візит до Росії уже наступного тижня – Reuters

Попередньо вважалось, що візит може відбутись не раніше кінця квітня. 

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін, якого на вихідних перебрали на посаді ще на п'ять років, планує відвідати Росію та зустрітися із Владіміром Путіним уже наступного тижня, повідомляє Reuters із посиланням на джерела в китайській владі.

Зазначається, що поїздка до Москви відбудеться раніше, ніж очікувалося раніше.

Плани щодо візиту активізувались після того, як Китай пропонував стати посередником у мирному врегулюванні російської війни в Україні, дипломатично ставши на бік Росії.

Російські ЗМІ 30 січня повідомили, що Путін запросив Сі з візитом навесні. Попередньо світові ЗМІ зазначали, що візит може відбутися в квітні або на початку травня. На початку березні Путін підтвердив, що поїздка Сі Цзіньпіна до Росії дійсно планується.

На разі жодних подробиць про візит не відомо, джерела, поінформовані про це питання, відмовилися говорити більше через делікатність питання.

Читайте також: Китай вважає, що війна проти України закінчиться влітку перемогою Росії — ЗМІ

У річницю російського вторгнення  МЗС Китаю опублікувало свою «позицію щодо політичного врегулювання української кризи» із 12 пунктів, серед яких повага до суверенітету всіх країн; відмова від менталітету холодної війни; припинення бойових дій; відновлення мирних переговорів; вирішення гуманітарної кризи; захист цивільного населення та військовополонених; безпека атомних електростанцій; зниження стратегічних ризиків; сприяння експорту зерна; припинення односторонніх санкцій; підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок; сприяння постконфліктній відбудові.

Водночас Україна наполягає на реалізації озвученої на саміті G20 в листопаді формулі миру Володимира Зеленського, який поставив десять вимог, які потрібні для припинення війни в Україні. 

Чого насправді  добивалися в Пекіні, коли опублікували завідомо неприйнятний для усіх сторін «мирний план», проаналізував  в статті для ZN.UA ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін «Китайський маджонг».