UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саміт миру: чому для Офісу президента важливо домогтися приїзду китайської делегації

Мілітаризований Китай провів навчання з нападу на Тайвань після візиту Володимира Путіна до Пекіна.

Протягом останніх місяців довкола Китаю розгорнулася активна дипломатична боротьба. Про це йдеться у статті експерта з питань Східної Азії, магістра зовнішньої політики, асоційованого старшого аналітика Центру «Нова Європа» Наталії Бутирської «Чому для України важлива участь Китаю у саміті світу?» на сайті ZN.UA.

Читайте також: Китай завершив військові навчання навколо Тайваню

Західні політики й надалі переконують Піднебесну вплинути на Путіна на завершення російсько-української війни. Кремль намагається заручитися підтримкою Пекіна у забезпеченні економічної стійкості за умов міжнародної ізоляції. Показовим результатом цих перегонів може стати ініційований Україною Саміт миру, який відбудеться 15–16 червня у Швейцарії. Участь у ньому Китай досі не підтвердив, незважаючи на зусилля української та західної дипломатії.

Читайте також: Ринок товарів "зеленої" енергії: США готові ввести 100% мито на імпорт китайських електрокарів — FT

Декілька днів тому керівник офісу президента Андрій Єрмак в ефірі телемарафону зауважив, що Україна й надалі працюватиме над залученням Китаю, адже дуже важливо, щоб той був присутнім на Саміті миру. За його словами, переможним результатом саміту вважатиметься:

За задумом українського керівництва, саміт у Швейцарії має окреслити загальне бачення досягнення миру та закріпити українську формулу світу як єдиний мирний план, що обговорюється на міжнародній арені. Присутність провідних країн Глобального Півдня, серед яких Індія та КНР, сприятиме легітимізації та незворотності процесу з подальшим тиском на Москву.

Читайте також: Індія візьме участь у Саміті миру у Швейцарії – Моді

Інша річ, що конвергенція між Пекіном та Москвою у глобальних питаннях та питаннях, що стосуються російсько-української війни, ставить під сумнів неангажованість Китаю. Більш ніж за два роки конфлікту Пекін став для РФ не лише серйозною дипломатичною та економічною опорою, а й головним постачальником товарів подвійного призначення, що використовуються у виробництві російської зброї. А міністр оборони Великобританії Грант Шаппс заявив: британська та американська розвідка має докази того, що «Китай вже надає або готується надати летальну допомогу Росії, яку вона використовуватиме у війні проти України».

Раніше ми писали про те, що на Саміт миру у Швейцарії Україна винесе три пункти.