UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російсько-українська війна не є питанням КНР чи США, вважає Китай, проте веде подвійну гру

Пекін діє як союзник РФ, намагаючись балансувати на межі вигоди і початку конфронтації

Китай говорить, що війна в Україні, яку веде Росія, не має бути темою для обговорення США чи Китаєм, повідомляє офіційний Пекін. Проте насправді, Пекін діє як союзник Росії. “Є ознаки того, що Пекін і його “вісь хаосу”, в яку входить Росія, Іран, Північна Корея і Венесуела, планують наступну фазу насильства і руйнації”, – пише The Wall Street Journal. 

Читайте також: Китай застосує “ядерну” економічну зброю проти США і Європи – Еuractiv

Оглядачі видання вказують на те, що є інформація про відвідини одним із наближених до вищого керівництва КНР чиновника, що тривалий час очолював розвідку Китаю до Москви. Цей чиновник має статус члена Політбюро КНР та отримав доручення перебувати в Росії з тривалим дев‘ятиденним візитом. Завданням цього екс-шпигуна та політичного функціонера вищого рівня є “зміцнення співробітництво в галузі розвідки і безпеки та підготовка грунту для відвідин Путіним Пекіна в наступному місяці”.

Пекін веде подвійну гру, і діє за межами дипломатичних правил, наприклад не повідомляючи США про те, що одразу після візиту Блінкена, Пекін прийняв делегацію ХАМАС. Цей факт за даними видання, КНР приховала від США. Проте навряд чи китайські чиновники сподівались, що американська розвідка не дізнається про вчинок.

Чи зможе США впливати на КНР?

Складається враження, пише видання, що “команда Байдена” не здатна завдати потужного удару по Пекіну, якщо КНР не буде виконувати зобов'язання. Якщо наприкінці 2017 року китайські лідери змушені були врахувати погрозу щодо санкцій у відповідь на продовження постачання Північної Кореї енергетичними ресурсами. то сьогодні такі спроби натиснути на КНР виглядають дуже не ефективними.

“Коли команда Байдена зважує потенційні втрати, якщо санкції будуть запроваджені проти великих китайських банків чи компаній, вона повинна розрахувати і витрати, що пов'язані з невиконанням таких санкцій”, – зазначають оглядачі видання.

Поточна активність Китаю демонструє те, що КНР почуває себе впевнено і не побоюються негативних наслідків, навіть якщо “червоні лінії” між найпотужнішими країнами світу, будуть перейдені.

Частково підтверджує це і публікація в головному ідеологічно-політичному виданні КНР статті чинного міністра держбезпеки Китаю, який говорить про необхідність боротьби за межами Китаю для досягнення мети.

Раніше, аналітики Bloomberg зазначали, що Китай надає величезні економічні ресурси для відновлення потенціалу Росії. За останні місяці зусилля КНР в значній кількості спрямовувались для відновлення промислової бази та виробництва зброї, яка застосовується для війни з Україною. Китайські лідери, які говорять про себе як миротворчу силу, насправді “благословили вторгнення” в Україну. Підтримка президента Сі Цзіньпіна була вирішальною для виживання Путіна і його режиму з часу, коли українські збройні сили відбили спробу окупувати Київ два роки тому.