UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пекін готовий стати посередником у мирних переговорах між Ізраїлем та Палестиною — глава МЗС Китаю

Китай позиціонує себе як «регіонального посередника» після того, як сприяв відновленню зв'язків між Іраном та Саудівською Аравією.

Пекін готовий виступити посередником у мирних переговорах між Ізраїлем та Палестиною. Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган, повідомляє The Guardian.

Окремі телефонні розмови між міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом та главами МЗС Ізраїлю і Палестини відбулися на тлі нещодавніх намагань Пекіна грати роль «регіонального посередника» на Близькому Сході.

У телефонній розмові з міністром закордонних справ Ізраїлю Елі Коеном Цінь Ган закликав до «кроків, спрямованих на відновлення мирних переговорів».

«Китай готовий створити для цього зручні умови», - заявив він.

У розмові з міністром закордонних справ Палестини Ріядом аль-Малікі Цінь сказав, що Пекін підтримує якнайшвидше відновлення діалогу.

Глава МЗС Китаю підкреслив, що Пекін виступає за мирні переговори на основі реалізації «рішення про дві держави».

Переговори відбуваються на тлі зростання напруженості в Ізраїлі. Зіткнення в мечеті Аль-Акса в Єрусалимі на початку цього місяця викликали засудження з боку арабських країн по всьому регіону. Саудівська Аравія, з якою Ізраїль сподівається на нормалізацію відносин, заявила, що ізраїльський «штурм» Аль-Акси підірвав мирні зусилля.

Цінь сказав своєму ізраїльському колезі, що Китай «стурбований нинішньою напруженістю у відносинах між Ізраїлем та Палестиною, і пріоритетом наразі є взяти ситуацію під контроль та не допустити ескалації конфлікту або навіть виходу його з-під контролю».

Пекін нещодавно перейшов у «дипломатичний наступ», посприявши відновленню зв'язків між Іраном і Саудівською Аравією - суперниками в регіоні, де Сполучені Штати протягом десятиліть були головним дипломатичним посередником.

«Саудівська Аравія та Іран нещодавно відновили дипломатичні відносини шляхом діалогу, показавши гарний приклад подолання розбіжностей за допомогою діалогу», - сказав Цинь.

Ця угода, ймовірно, матиме серйозні наслідки для громадянської війни в Ємені, де обидві сторони втягнуті у війну через посередників.

У лютому Пекін розробив «мирний план» для України після переговорів між лідером Китаю Сі Цзіньпіном і главою Кремля Владіміром Путіним. Він закликав усі сторони уникати ядерної ескалації, але не пропонував Росії вивести свої війська. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Читайте також: Рамадан, Песах та Великдень: на Близькому Сході загострення – деталі напруження навколо Єрусалиму

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".