Голова КНР Сі Цзіньпін зустрівся у Пекіні з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Сторони обговорили війну Росії в Україні, повідомляє агентство Сіньхуа.
Орбан проінформував Сі Цзіньпіна про свої візити до України та Росії. Останній підтримав зусилля угорського прем'єра щодо сприяння політичному врегулюванню війни, наголосивши на необхідності якнайшвидшого припинення вогню та політичного врегулювання.
Сі Цзіньпін зазначив, що важливими принципами є недопущення розширення війни, ескалації бойових дій та провокацій. Він закликав міжнародну спільноту створити умови для прямого діалогу та переговорів між сторонами збройного конфлікту. Глава КНР також підкреслив, що лише за позитивного внеску всіх великих країн можливе швидке досягнення припинення вогню.
Сі Цзіньпін заявив, що Китай продовжить активно сприяти примиренню та проведенню мирних переговорів, заохочуючи та підтримуючи зусилля, що сприяють мирному врегулюванню війни. Він додав, що Китай та Угорщина поділяють спільні позиції та напрямки зусиль та готові продовжувати контакти для сприяння мирному вирішенню.
Голова КНР наголосив на важливості двосторонніх відносин між Китаєм та Угорщиною, зазначивши, що рівень відносин був підвищений до всепогодного всеосяжного стратегічного партнерства. Він висловив готовність поглиблювати реформи, сприяти високоякісному розвитку та відкритості, що надасть нові можливості для співпраці.
Орбан, як зазначає агентство, високо оцінив зусилля Китаю у підтримці миру та стабільності на міжнародній арені та висловив готовність зміцнювати стратегічні контакти та координацію з Китаєм. Він також зазначив, що Угорщина, яка головує в ЄС, відіграватиме активну роль у сприянні здоровому розвитку відносин між Китаєм та ЄС.
Нагадаємо, Орбан надіслав листа голові Європейської ради Шарлю Мішелю та главам держав-членів ЄС після своїх візитів до Києва та Москви. У ньому він зазначає, що Україна та Росія нібито готові до мирних переговорів за участю один одного. Він наполіг на тимчасовому припиненні вогню, оскільки, якщо цього не зробити, "найближчими двома місяцями ми можемо стати свідками більш драматичних подій на фронті".
Зазначимо, Орбан, який має відверто проросійську позицію, позиціонує себе як посередника між Україною та РФ для припинення війни, хоча "президент" РФ Владімір Путін відкинув можливість будь-яких переговорів і посередників до "повної демілітаризації України". Під час зустрічі із президентом України Володимиро Зеленським угорський прем'єр запропонував йому "подумати над припинення вогню, аби потім вести переговори про мир". Пізніше він сказав, що Зеленський відкинув його пропозицію.
Водночас у США зазначили, що "є лише одне рішення для припинення вогню: Росія просто має вийти з території України". Під час свого візиту до Росії Орбан зустрівся з Путіним та заявив, що переговорні позиції Москви та Києва далекі одна від одної. На спільній пресконференції з російським диктатором він сказав, що обговорював "наближення миру в Україні".
Водночас у The Wall Street Journal зазначали, що Китай потрапив до списку загроз НАТО через підтримку війни Росії в Україні. Зокрема, уряди країн НАТО звинувачують Китай у причетності до шпигунства, кібератак і дезінформаційних кампаній у межах своїх кордонів. КНР також використовує свої економічні можливості, щоб покарати європейські країни, які підтримують Тайвань. Згідно з інформацією дипломатів Альянсу, НАТО у своєму комюніке на саміті у Вашингтоні планує розкритикувати Китай за підтримку військових дій Росії в Україні.