UA / RU
Підтримати ZN.ua

Один із головних претендентів на посаду нового президента Тайваню обіцяє підтримувати мир із Китаєм — Bloomberg

Кандидат від опозиційної партії Гоміндан розкритикував керівну Демократичну прогресивну партію.

Головний претендент на посаду наступного лідера Тайваню Хоу Ю-іх із опозиційної партії Гоміндан пообіцяв зберегти мир із Китаєм та скасувати продовження обов'язкової військової служби, яка була одним із головних досягнень нинішньої президентки острова Цай Інвень з моменту її вступу на посаду сім років тому. Про це повідомляє Bloomberg.

"Я забезпечу стабільність і мир по той бік протоки, перш ніж скорочу військову службу до чотирьох місяців", - заявив Хоу Ю-іх – кандидат від опозиційного Гоміндану на виборах на початку наступного року.

Читайте також: США схвалили продаж Тайваню боєприпасів на $300 мільйонів

Керівна Демократична прогресивна партія Тайваню була змушена продовжити військову службу до одного року, і це зробило відносини через Тайванську протоку дуже напруженими і небезпечними, сказав Хоу.

Наприкінці минулого року уряд Цай оголосив, що збільшує термін обов'язкової військової служби з чотирьох місяців до одного року, сигналізуючи Вашингтону і Пекіну, що острів серйозно налаштований на самооборону. 

У понеділок, 3 липня, Хоу вперше заявив, що приймає мовчазну домовленість між Пекіном і Гомінданом, відому як "консенсус 1992 року", про те, що існує лише "один Китай". Він додав, що відкидає формулювання "одна країна, дві системи", яке, за словами Пекіна, може бути використане як модель управління Тайванем.

Пекін відмовляється вести переговори з Цай відтоді, як вона вступила на посаду, оскільки лідерка не визнає, що обидва береги Тайванської протоки належать "одному Китаю". Такої ж позиції дотримувався і її попередник, Ма Інцзю з Гоміндану, який бачив розквіт зв'язків із Пекіном і провів зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у 2015 році.

Читайте також: Делегація Конгресу США відвідала Тайвань та зустрілася з президентом острова

Хоу також пообіцяв відкласти закриття трьох атомних електростанцій і перезапустити четверту, щоб забезпечити стабільне постачання електроенергії. Віцепрезидент Лай Чінте — кандидат у президенти від керівної Демократичної прогресивної партії, заявив у травні, що уряд острова розглядає можливість тримати атомні електростанції в режимі очікування на випадок надзвичайних ситуацій, що свідчить про послаблення політики поетапної відмови від цього джерела енергії.

Тайвань намагається скоротити споживання вугілля та розширити розвиток газової генерації та морської вітроенергетики, щоб уникнути дефіциту електроенергії. 

Згідно з опитуваннями, за Лая Чінте готові проголосувати 36,5% респондентів. Кандидат від Народної партії Тайваню Ко Веньцзе отримав підтримку 29,1% опитаних, а Хоу від Гоміндану - 20,4%.

Читайте також: Військові літаки Китаю перетнули серединну лінію Тайванської протоки

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, вже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Уряд Цай Інвень неодноразово попереджав про спроби Китаю вплинути на громадську думку на острові.