UA / RU
Підтримати ZN.ua

На тлі загрози вторгнення Китаю Тайвань створив робочу групу для вивчення нападу ХАМАС на Ізраїль

Пекін не виключав можливості застосування сили для “возз'єднання” з островом. 

Тайвань створив робочу групу для вивчення уроків масштабного нападу ХАМАС на Ізраїль, заявив у четвер, 12 жовтня, міністр оборони острова Чіу Куо-ченг, зазначивши, що розвідка є ключем до запобігання війні. Тайвань працює над протидією військовим загрозам з боку Китаю, пише Reuters.

Тайвань, який Китай вважає своєю територію, зазнає дедалі більшого військового і політичного тиску з боку Пекіна, в тому числі на тлі великих китайських військових навчань поблизу острова, що посилює побоювання спалаху конфлікту, який матиме глобальні наслідки.

Хоча існують значні відмінності між загрозою Тайваню з боку Китаю і тим, що відбувається між Ізраїлем і ХАМАС - наприклад, Пекіну доведеться перетнути Тайванську протоку, щоб вторгнутися на острів, ситуація в Ізраїлі привернула увагу до можливості нападу Китаю на Тайвань.

Читайте також: Білий дім планує включити допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю в один запит на фінансування

Відповідаючи на запитання журналістів про те, які уроки Тайвань виніс з протистояння Ізраїлю з палестинськими бойовиками ХАМАС, Чіу сказав, що Міністерство створило спеціальну групу для моніторингу ситуації.

"Початковий (урок) полягає в тому, що розвідувальна робота дуже важлива. За допомогою розвідки можна зробити багато контрзаходів. Можна навіть уникнути війни", - заявив глава Міноборони острова.

За його словами, бойові дії між Ізраїлем і ХАМАС продемонстрували жах війни, і хоча військові працюють над підвищенням боєготовності, вони не будуть вступати в конфлікт.

"Уникнути війни - це спільне очікування всіх", - додав він.

Уряд Тайваню засудив напад ХАМАС, а президент острова Цай Інвень заявила, що Тайвань залишається "відданим співпраці з країнами-однодумцями у боротьбі із загрозами і насильством, а також у захисті свободи і демократії".

У січні на Тайвані відбудуться президентські і парламентські вибори, які головна опозиційна партія острова Гоміньдан назвала виборами між війною і миром. Гоміньдан звинуватив керівну Демократичну прогресивну партію у тому, що вона поставила Тайвань на межу війни, навмисно спровокувавши Китай.

Читайте також: Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Зокрема, уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Також не виключається можливість застосування Китаєм сили для захоплення Тайваню.