Пекін запровадив додаткові санкції проти глави економічного та культурного представництва Тайваню в США, фактичного посла острова, Сяо Мейцінь, заборонивши їй та членам її родини в'їзд на материкову частину Китаю, Гонконг і Макао. Про це повідомляє The Guardian.
Санкції, оголошені китайським Управлінням у справах Тайваню, також забороняють інвесторам і компаніям, пов'язаним з Сяо, співпрацювати з організаціями та приватними особами на материковій частині країни.
Ці кроки були зроблені після того, як президент Тайваню Цай Інвень зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті під час візиту до Сполучених Штатів цього тижня.
У серпні минулого року Китай запровадив санкції проти сімох тайванських чиновників і законодавців, включаючи Сяо, яких він звинуватив у тому, що вони є «прихильниками незалежності острова», після візиту на Тайвань тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі.
Китай вважає Тайвань своєю територією, яку за необхідності можна приєднати силою.
Санкції Пекіна матимуть незначний практичний вплив, оскільки високопосадовці Тайваню не відвідують Китай, а китайські суди не мають юрисдикції на Тайвані.
Це новий крок після того, як Китай розмістив військові кораблі у водах навколо Тайваню і пообіцяв «тверду та рішучу» відповідь на зустріч Цай і Маккарті.
Також влада Китаю оголосила про санкції Гудзонівського інституту (Hudson Institute) та Бібліотеки Рейгана (Reagan Library), оскільки ці організації надали Цай Інвень на території США «платформу для участі в сепаратистській діяльності», порушивши принцип «одного Китаю».
Пекін неодноразово попереджав обидві сторони, що зустріч не повинна відбутися, і направив авіаносець у води на південний схід від Тайваню за кілька годин до переговорів.
Ще три військові кораблі були виявлені у водах, що відокремлюють острів від материкового Китаю, а протичовновий гелікоптер перетнув зону ідентифікації ППО Тайваню, повідомило міністерство оборони острова в четвер, 6 квітня, вранці. Китай також розгорнув кораблі берегової охорони для патрулювання.
США закликали Китай «припинити військовий, дипломатичний і економічний тиск на Тайвань і замість цього зайнятися змістовною дипломатією».
«Ми залишаємося відданими збереженню відкритих каналів зв'язку, щоб запобігти ризику будь-якого прорахунку», - заявив речник Державного департаменту США Ведант Патель.
Напруженість навколо острова спалахнула в серпні минулого року після візиту на острів Пелосі. Тоді Китай розмістив військові кораблі, ракети і винищувачі у водах і небі навколо Тайваню, що стало найбільшою демонстрацією сили за останні роки.
Його відповідь на зустріч із Маккарті поки що була менш жорсткою, але все одно залишила Тайвань у стані підвищеної бойової готовності.
Цай сказала, що зустрічі віч-на-віч з офіційними особами США важливі для регіонального миру і закликала Пекін не порушувати спокій.
«Я також сподіваюся, що китайська сторона зможе проявити стриманість і не буде надмірно реагувати», - сказала вона на брифінгу для преси в Лос-Анджелесі перед від'їздом.
Раніше повідомлялося, що спікер Палати представників Кевін МакКарті зустрівся з президенткою Тайваню Цай Ін Вень у Каліфорнії, незважаючи на попередження Пекіна, що зустріч спровокує «жорстку конфронтацію» зі США.
Зустріч Цай із МакКарті відбулася після низки приватних зустрічей, які вона провела минулого тижня з невеликими групами законодавців США. Крім того, вона зустрілася з трьома членами Комітету Сенату у справах збройних сил у Нью-Йорку, а також із лідером меншості в Палаті представників Хакіемом Джеффрісом.