UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запровадить санкції проти двох американських компаній за продаж зброї Тайваню

В МЗС Китаю закликали США припинити озброєння острова, “інакше це буде предметом рішучої і сильної відповіді” з боку Пекіна. 

Пекін запровадить санкції проти американських аерокосмічних і оборонних компаній Northrop Grumman і Lockheed Martin за постачання зброї Тайваню, заявило китайське Міністерство закордонних справ. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Китай оприлюднив план економічної "інтеграції" з Тайванем, поки військові кораблі проводять маневри біля острова — The Guardian

Санкції запроваджуються відповідно до китайського Закону про антиіноземні санкції, заявила речниця міністерства Мао Нін на брифінгу.

"Ми закликаємо американську сторону ефективно дотримуватися принципу єдиного Китаю, припинити американсько-тайванські військові зв'язки і озброєння Тайваню, інакше це буде предметом рішучої і сильної відповіді", - сказала вона.

Читайте також: Байден схвалив військову допомогу Тайваню: якою буде реакція Пекіна

Мао назвала філію Lockheed Martin Corp в Міссурі головним підрядником, який брав безпосередню участь у продажі зброї Тайваню 24 серпня, і заявила, що Northrop Grumman також неодноразово брала участь у поставках острову озброєння.

Китай вже неодноразово застосовував санкції проти американських компаній за продаж зброї Тайваню, і не відразу зрозуміло, як вони діють і чого мають на меті досягти, враховуючи, що жодна з компаній не продає зброю Пекіну.

Минулого місяця президент США Джо Байден схвалив переказ до 80 мільйонів доларів Тайваню у межах програми "Іноземне військове фінансування".

Широкомасштабний закон Китаю про протидію іноземним санкціям набув чинності у 2021 році, що є очевидним кроком до легалізації відплати "око за око" у відповідь на каральні дії, вжиті іноземними державами. Він є частиною пакету законів, запроваджених Пекіном в останні роки, які, на думку аналітиків, можуть дозволити Китаю контролювати поведінку країн щодо нього за межами своїх берегів.

Читайте також: Тайвань відкинув план Китаю щодо економічної “інтеграції” з островом

Санкції були запроваджені протягом тижня напруженої військової активності навколо острова, коли китайська військово-морська група на чолі з авіаносцем Shandong пройшла в межах 111 км від південно-східного узбережжя Тайваню. Острів також повідомив про десятки китайських винищувачів, бомбардувальників та інших літаків, що пролетіли над його зоною ідентифікації протиповітряної оборони цього тижня.

Пекін розглядає Тайвань як свою територію і ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для “возз'єднання” з островом.