UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай та Франція домовилися зміцнювати економічні зв'язки

Також сторони обговорили вторгнення РФ в Україну.

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна та її китайський колега Цінь Ган погодилися з необхідністю розвивати економічні відносини країн. Про це повідомляє Reuters.

Зустріч відбулася після візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Китаю у квітні і через кілька тижнів після того, як коментарі китайського посла в Парижі щодо України спричинили дипломатичний розкол.

Колонна нагадала Цінь Гану, що Пекін має відігравати важливу роль у спробах переконати Росію повернутися до повного дотримання Статуту ООН, зокрема, суверенітету і територіальної цілісності України, йдеться в заяві МЗС Франції.

Цінь Ган зазначив, що обидві країни повинні вивчити нові сфери співпраці і побудувати більш стійкий транснаціональний ланцюг поставок.

Він додав, що рішучість Китаю сприяти розвитку та відкритості на високому рівні є непохитною, і він готовий співпрацювати з Францією та іншими країнами світу.

Китайський міністр наголосив, що обидві сторони повинні зміцнювати співпрацю в міжнародних справах і працювати разом над вирішенням глобальних викликів, включаючи ситуацію в Україні.

«Китай прагне сприяти політичному вирішенню кризи, підтримує зв'язок з усіма сторонами і продовжуватиме відігравати конструктивну роль щодо цього», - сказав Цінь.

Читайте також: Макрон може знову почати телефонувати Путіну – МЗС Франції

Повідомлялося, що Лідер Китаю Сі Цзіньпін влаштував президенту Франції Еммануелю Макрону незвично пишний прийом під час візиту Макрона в Пекін. Деякі аналітики вважають це ознакою активізації зусиль Китаю у спробі залучити ключових союзників у ЄС для протидії США. Країни підписали кілька економічних угод за участю великих компаній у таких галузях, як транспорт, енергетика, сільське господарство, культура і наука.

Детальніше про візит Макрона в Китай читайте в статті експосла України у Франції та США Олега Шамшура «Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона».

За даними Bloomberg, Макрон доручив своєму раднику з питань зовнішньої політики Еммануелю Бонне працювати з головним китайським дипломатом Ван І над створенням структури, яку можна було б використати як основу для майбутніх переговорів України та РФ.