UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай створив сайт зі списком “тайванських сепаратистів” та закликав повідомляти про їхні “злочини”

Комуністична партія Китаю видала нові вказівки для судів, прокурорів та органів безпеки країни “суворо карати” прихильників незалежності Тайваню.

Уряд Китаю закликав населення викривати “затятих сепаратистів” — прихильників незалежності Тайваню, й надавати інформацію про їхню “злочинну діяльність”, повідомляє The Guardian.

Читайте також: Президент Тайваню пообіцяв співпрацювати з демократичними країнами для стримування Китаю

Цього тижня офіс у справах Тайваню і Міністерство громадської безпеки Китаю запустили нові веб-сторінки зі списком десяти нинішніх і колишніх чиновників Тайбея, яких Пекін вважає "затятими" сепаратистами.

На сайті розміщена адреса електронної пошти та заклик повідомляти про “злочини” осіб зі списку, а також про "нових затятих прихильників незалежності Тайваню, які скоюють серйозні злочини".

До списку потрапили, зокрема, віцепрезидент Тайваню Сяо Бі-Хім, колишній міністр закордонних справ, а нині голова тайванської Ради безпеки Джозеф Ву, заступник Ву, Лін Фей-Фан, а також високопосадовці керівної на острові Демократичної прогресивної партії.

Новий сайт і гаряча лінія є частиною ширшого тиску Пекіна на Тайбей. Державні китайські ЗМІ написали, що публікація списку є одночасно і стримувальним фактором, і чітким сигналом про те, що заходи правосуддя спрямовані лише на невелику кількість “затятих прихильників незалежності острова, які причетні до сепаратистської діяльності або підбурюють до неї”, і ці заходи не стосуються “більшості тайванських співвітчизників".

У червні Пекін також попереджав, що за китайськими законами у деяких випадках "ватажкам" руху за незалежність Тайваню може загрожувати смертна кара. Комуністична партія Китаю видала нові вказівки для китайських судів, прокурорів та органів безпеки "суворо карати прихильників незалежності Тайваню за розкол країни й підбурювання до злочинів, пов'язаних із відокремленням, відповідно до закону, а також рішуче захищати національний суверенітет, єдність і територіальну цілісність".

Лідери Тайваню відкинули твердження про те, що закони Пекіна мають юрисдикцію на острові. Уряд Тайбея закликав населення не піддаватися на погрози чи залякування з боку Комуністичної партії Китаю.

Читайте також: Оборонний бюджет Тайваню досягне нового рекорду у 2025 році на тлі загроз з боку Китаю

Пекін вважає Тайвань своєю територією й ніколи не виключав можливості захопити Тайбей силою в разі необхідності. Китай у межах кампанії тиску регулярно проводить військові навчання біля Тайваню як попередження для “сепаратистських” сил. Уряд острова відкидає претензії Пекіна.