UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай розкритикував "провокації" США в Тайванській протоці та пообіцяв подальші військові навчання

Військовий корабель США вперше після виборів на Тайвані пройшов через протоку. 

У четвер, 25 січня, Китай розкритикував Сполучені Штати за створення "проблем і провокацій" після того, як військовий корабель ВМС США пройшов через Тайванську протоку вперше після президентських і парламентських виборів на Тайвані. Про це повідомляє Reuters.

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю територією і ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття острова під свій контроль. Тайбей заявляє, що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє.

Читайте також: Міноборони Тайваню повідомило про першу велику військову активність Китаю поблизу острова після виборів 

"Американські військові кораблі та літаки створюють проблеми і провокації на порозі Китаю і здійснюють широкомасштабну високочастотну діяльність у водах і повітряному просторі навколо Китаю", - сказав журналістам на брифінгу речник Міністерства оборони Китаю полковник Ву Цянь.

ВМС США заявили, що есмінець USS John Finn пройшов через коридор у Тайванській протоці, який знаходиться за межами територіальних вод будь-якої прибережної держави.

Ву сказав, що реакція Китаю, який відігнав корабель, була "виправданою, розумною, професійною і стриманою".

За його словами, китайські військові "продовжать організовувати відповідні операції" навколо Тайванської протоки на регулярній основі в межах своїх навчань. Аналітики прогнозують часті військові маневри Китаю напередодні інавгурації новообраного президента острова Вільяма Лая в травні.

Відповідаючи на запитання про потенційну зустріч між новопризначеним міністром оборони Китаю Дун Цзюнем і його американським колегою, Ву сказав, що Пекін "демонструє відкрите ставлення до двостороннього діалогу на всіх рівнях", не підтвердивши при цьому жодної зустрічі.

Китайські та американські військові провели дводенні переговори у Вашингтоні на початку цього місяця після того, як обидві сторони відновили військові контакти на високому рівні минулої осені. Представники Пентагону кажуть, що військова комунікація між двома країнами є ключовим фактором для запобігання переростання прорахунку в конфлікт.

Читайте також: У США все ще консультуються щодо надання воєнної допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.