UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай на порозі виробництва чіпів наступного покоління, попри обмеження з боку США — FT

SMIC та Huawei планують виробляти новий 5-нм процесор.

Китайські національні лідери з виробництва мікросхем очікують, що вже цього року вироблятимуть процесори наступного покоління для смартфонів, попри зусилля США, спрямовані на обмеження розвитку передових технологій у Китаї. Про це повідомляє FT.

Читайте також: Виробники мікрочіпів у США звинуватили Huawei у будівництві секретних заводів для обходу санкцій

За словами джерел видання, найбільший виробник мікросхем у Китаї SMIC встановив у Шанхаї нові виробничі лінії для масового виробництва чіпів, розроблених технологічним гігантом Huawei.

Цей план підтримує цілі Пекіна з досягнення самодостатності у виробництві мікросхем, оскільки адміністрація президента США Джо Байдена в жовтні минулого року посилила експортні обмеження на сучасне обладнання для виробництва мікросхем, посилаючись на міркування національної безпеки. Штати також співпрацюють з Нідерландами та Японією, щоб заблокувати доступ Китаю до новітніх інструментів для виробництва мікросхем, таких як верстати виробника ASML.

SMIC має намір використати наявні запаси обладнання компаній США та Нідерландів для виробництва мініатюрних 5-нанометрових чіпів. Очікується, що виробнича лінія виготовлятиме чіпи Kirin, розроблені підрозділом HiSilicon компанії Huawei і призначені для нових версій смартфонів преміум-класу.

Хоча 5-нанометрові чіпи залишаються на покоління позаду сучасних 3-нанометрових, цей крок продемонструє, що китайська напівпровідникова промисловість все ще робить поступовий прогрес, попри експортний контроль з боку США.

"З новим 5-нм вузлом Huawei знаходиться на правильному шляху до модернізації своїх нових флагманських телефонів і чіпів для центрів обробки даних", - сказало джерело FT, знайоме з планами.

Huawei здивувала галузь та аналітиків своїми досягненнями, коли в серпні вийшов на ринок смартфон преміум-класу Mate 60 Pro з 7-нм процесором. Згідно з дослідженням Canalys, цей смартфон допоміг компанії збільшити продажі в Китаї майже на 50% у четвертому кварталі, оскільки він став популярним серед споживачів.

Читайте також: Адміністрація Байдена виділила $162 млн на розширення заводів із виробництва комп'ютерних чипів

Якщо виробництво буде визнано достатньо успішним для смартфонів, то найпотужніший процесор штучного інтелекту Huawei Ascend 920 також буде вироблятися по 5-нм техпроцесу SMIC, що скоротить розрив між альтернативними китайськими чіпами штучного інтелекту та графічними процесорами Nvidia, які мають великий попит серед споживачів. 

Тим часом, SMIC збільшила свої поточні 7-нм виробничі потужності, щоб виробляти більше чіпів Kirin та графічних процесорів зі штучним інтелектом.

Аналітики та галузеві експерти розглядають 7-нм чіп Huawei Ascend 910b як одну з найбільш перспективних альтернатив панівним на ринку ШІ-процесорам Nvidia.

Однак перехід до створення досконаліших чіпів спричинив додаткові витрати. Три особи, близькі до китайських компаній-виробників мікросхем, розповіли, що SMIC доводиться брати на 40-50% більше за продукцію зі своїх 5-нм і 7-нм виробничих вузлів, ніж тайванська TSMC на таких же вузлах.

Однак, продуктивність SMIC - кількість мікросхем, які вважаються достатньо хорошими для відправки клієнтам, також становить менше третини від показника TSMC.

"Чи може це бути просто демонстрацією з боку Huawei та SMIC, щоб показати китайському уряду, що це можна зробити?", - каже експерт з напівпровідникової промисловості Китаю Дуглас Фуллер. 

Лінії з виробництва 7-нм і 5-нм мікросхем складаються з американського обладнання, яке SMIC придбала до запровадження експортних обмежень США. Завод також може похвалитися літографічними машинами ASML, отриманими минулого року. 

Уряд Нідерландів нещодавно відкликав експортну ліцензію на деякі з найсучасніших машин, що заблокувало продажі ASML до Китаю.

"SMIC зіштовхнулася з серйознішою перешкодою для розширення виробництва після того, як США та їхній альянс посилили експортні обмеження на сучасне обладнання для виробництва мікросхем. Тим не менш, доля китайської індустрії мікросхем та її технологічний розвиток у найближчі роки буде залежати від цих виробничих ліній SMIC", - сказало джерело видання, близьке до компанії.

Читайте також: Китайські чіпи покращили становище армії Росії після її ослаблення у битві під Бахмутом — FT

Раніше повідомлялося, що Китай закупив обладнання для виробництва мікросхем на майже рекордні $40 млрд, щоб протистояти запровадженим обмеженням з боку США,

Китайські компанії-виробники мікросхем швидко інвестують у нові заводи з виробництва напівпровідників, намагаючись розширити можливості країни та обійти експортний контроль США й союзників, який ускладнює доступ до  необхідного обладнання та сповільнює розвиток високотехнологічного сектору Пекіна.