UA / RU
Підтримати ZN.ua

Я не думаю, що Китай дійсно зацікавлений у швидкому завершенні війни в Україні – Павел

Чеський лідер підкреслив, що Пекін використовує війну, щоб вчитися.

Президент Чехії Петр Павел заявив, що попри "мирні ініціативи" Китаю, йому не можна довіряти, як країні, як зможе стати посередником у встановленні довготривалого та справедливого миру. Про це він розповів у інтерв’ю для Politico.

Коментарі чеського президента з’явилися в той час, коли КНР намагається позиціонувати себе як миротворця в Україні. І хоча більшість західних союзників скептично поставилися до цих пропозицій, деякі країни, такі як Франція, наполягають на тому, що Китай може відігравати важливу роль у мирних переговорах.

Водночас Павел, як колишній генерал НАТО, висловився недвозначно. Коли йдеться про Україну, стверджує він, Китай хоче лише найкращого для себе – а наразі це означає більше війни.

"Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, тому що це може підштовхнути Росію до низки поступок" – підкреслив президент Чехії.

За його словами, Пекін може отримати дешеві нафту, газ та інші ресурси від Москви – в обмін на партнерство з Кремлем "без обмежень".

"Для Китаю також добре, що Захід, можливо, стає трохи слабшим, підтримуючи Україну", – підкреслив чеський лідер.

"Я не думаю, – наголосив Павел, – що Китай дійсно зацікавлений у завершенні війни в короткі терміни".

Павел, який вступив на посаду президента минулого місяця, сказав, що Пекін використовує війну, щоб вчитися.

"Китай щодня виносить уроки з конфлікту. Вони уважно стежать за тим, що робить Росія, як реагує Захід" – додав він.

Читайте також: Президент Чехії анонсував візит в Україну та назвав мету

Раніше речник нижньої палати парламенту Чехії Маркета Пекарова-Адамова заявляла, що країна підтримує Україну у її шляху до Євросоюзу і бажання нашої держави розпочати переговори щодо вступу до ЄС у 2023 році. Напередодні підтримку якнайшвидшого початку переговорів щодо Україну у Європейському Союзі виражав також чеський лідер Петр Павел.