UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головний дипломат Китаю закликав Індію до стабілізації відносин на тлі військової напруженості — Reuters

Прикордонна суперечка між Індією та Китаєм триває з 1962 року.

Головний дипломат Китаю Ван І заявив міністру закордонних справ Індії Субрахманьяму Джайшанкару, що двосторонні відносини мають бути стабілізовані, оскільки обидві країни шукають шляхи послаблення військової напруженості, що тліє вздовж їхніх кордонів. Про це повідомляє Reuters.

У кулуарах зустрічі АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії) в столиці Індонезії Джакарті Ван сказав Джайшанкару, що замість підозрілості між двома країнами потрібна взаємна підтримка, заявили в МЗС Китаю.

Китай та Індія повинні працювати в одному напрямку, щоб знайти вирішення прикордонних питань, прийнятне для обох сторін, сказав Ван.

"Обидві сторони повинні підтримувати одна одну і досягати успіху разом, а не виснажувати або підозрювати одна одну", - заявив Ван.

За його словами, Індія і Китай не повинні дозволяти конкретним питанням визначати їхні загальні відносини.

Обидві сторони домовилися провести наступний раунд переговорів на рівні військових командувачів з прикордонних питань якнайшвидше.

З 2020 року Індія посилила контроль над китайським бізнесом, заборонивши понад 300 китайських додатків, в тому числі TikTok. Країна також посилила контроль за інвестиціями китайських фірм.

Щодо нещодавніх обмежень Індії проти китайських компаній, Ван закликав до створення справедливого, прозорого і недискримінаційного бізнес-середовища.

Читайте також: Загострення напруженості у відносинах Індії та Китаю: країни висилають журналістів одна одної

Індія і Китай мають спільний кордон у 3800 км, більша частина якого нечітко демаркована, і в 1962 році між країнами відбулася коротка, але кровопролитна війна. Починаючи з 1990-х років, відносини між країнами покращилися після низки домовленостей, і зараз Китай є другим за величиною торговельним партнером Індії.

Однак інцидент у 2020 році, коли 20 солдатів Індії і чотири китайських військових загинули в сутичці під час прикордонного зіткнення, підштовхнула обидві армії до укріплення позицій і розгортання великої кількості сил і техніки. Кілька раундів військових і дипломатичних переговорів допомогли послабити напруженість між двома арміями, але Нью-Делі описує ситуацію на кордоні як нестабільну і небезпечну.

Дві країни не згодні з точним місцем розташування «лінії фактичного розмежування» і регулярно звинувачують одна одну в порушенні кордонів або прагненні розширити свою територію.