UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філіппіни знову звинуватили Китай у агресивних діях поблизу спірного рифу

Китай претендує практично на все Південно-китайське море, ігноруючи виняткові економічні зони інших країн.

Філіппіни черговий раз звинуватили берегову охорону Китаю у переслідуванні, перешкоджанні та "небезпечних маневрах" проти своїх судів поблизу стратегічного об'єкта в Південно-Китайському морі, який став осередком напруженості у відносинах між ними, передає Reuters.

"Катери берегової охорони Філіппін надавали допомогу в проведенні військово-морської операції 30 червня, коли їм постійно заважали значно більші судна берегової охорони Китаю", - заявив у Твіттері представник берегової охорони Філіппін Джей Тарріела.

Це сталося поблизу Другої мілини Томаса, підводного рифу, на який Філіппіни претендують за допомогою купки військових, що живуть на борту американського іржавого корабля часів Другої світової війни, який був навмисно посаджений на мілину в 1999 році.

Посольство Китаю в Манілі не одразу відповіло на прохання про коментар, і це питання не згадувалося на регулярному брифінгу в середу в міністерстві закордонних справ у Пекіні.

Читайте також: Китай надмірно накопичує долари: це може різко обвалити курс – FT

Тарріела сказав, що судна були змушені знизити швидкість, щоб запобігти зіткненню.

Він не уточнив, у чому полягала військово-морська операція. Філіппінські військові регулярно проводять місії з поповнення запасів для військ на американському кораблі "Сьєрра Мадре", зокрема як в лютому, коли вони звинуватили Китай в агресії та наведенні "лазера військового класу" на їхнє судно.

Спірна мілина розташована всередині 200-мильної виключної економічної зони Філіппін. Тарріела назвав "тривожною" присутність кораблів ВМС Китаю в цьому районі.

Китай раніше заявляв, що його берегова охорона проводить регулярні операції у китайських водах.

КНР претендує на суверенітет над усім Південно-Китайським морем, позначаючи на картах свої територіальні претензії "дев'ятипунктирною лінією", яка перетинає виняткові економічні зони В'єтнаму, Філіппін, Малайзії, Брунея та Індонезії. Постійна палата третейського суду у 2016 році заявила, що ця лінія не має підстав відповідно до міжнародного права. А В'єтнам нещодавно заборонив прокат чергового фільму, в одній зі сцен якого є ця лінія.