UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вся професійна Америка: між посудомийками та лікарями

Свій рейтинг 25 найбільш високо- і 25 найбільш низькооплачуваних професій журнал Forbes складає вже вдруге...

Автор: Оксана Приходько

Свій рейтинг 25 найбільш високо- і 25 найбільш низькооплачуваних професій журнал Forbes складає вже вдруге. Для цього його працівники аналізують дані офіційної американської статистики із 800 професій, скрупульозно фіксуючи середні показники річної заробітної плати для кожної з них. Прикметно, що, починаючи свою розвідку, законодавці моди на рейтинги очікували побачити серед найбільш високооплачуваних професіоналів правників і топ-менеджерів. І таки побачили. Та аж ніяк не на вершині рейтингу: топ-менеджери посіли 10-ту позицію, а юристи — взагалі 16-ту. А загалом, крім виконавчих директорів, у перших півтора десятка вдалося пробитися (на 14-ту позицію) ще тільки пілотам. Решту місць розподілили між собою представники медичних спеціальностей.

Трохи менше 30 тис. анестезіологів і трохи більше 50 тис. хірургів отримують у середньому по 184 тис. дол. на рік. 22,5 тис. гінекологів і акушерів заробляють по 178 тис. На тисячу менше отримують 5 тис. ортодонтів. Фахівців зі щелепно-лицьової хірургії практично стільки ж, проте їхня середня заробітна плата не дотягує й до 165 тис. дол. на рік. Далі йде 50-тисячна армія терапевтів, які заробляють у середньому по 160 тис. Практично таку ж зарплату отримують 480 стоматологів-протезистів. Психіатрів в Америці налічується майже 25 тис., і для кожного з них знаходиться робота в середньому на 149 тис. на рік. Практично стільки ж отримують 109 тис. сімейних лікарів. А от середня зарплата 300-тисячної армії топ-менеджерів становить «усього лише» 145 тис. дол. на рік.

Усього власників 25 найбільш високооплачуваних професій в Америці налічується 3 млн., а 16 млн. американців працюють на 25 найбільш низькооплачуваних роботах. Із них 2,5 млн. виготовлювачів гамбургерів і хот-догів отримують по 15,9 тис. доларів на рік.

Наступних п’ять рядків теж посідають працівники підприємств громадського харчування (посудомийки, рознощики, кухарі тощо), 6 млн. котрих отримують у середньому по 17 тис. На сьомому місці опинилися 83 тис. круп’є, середня зарплата яких становить 17 тис. 10 дол. на рік. За ними — підмайстри перукарів, офіціанти, білетери.

При підрахунку середньої заробітної плати враховувалися всі різновиди матеріального заохочення (премії, надбавки тощо), крім плати за позаурочну роботу й негрошові бонуси (акцій, паїв тощо). Крім того, у рейтингу відбивається ще й динаміка зміни заробітної плати порівняно з минулим роком. Так, із 25 найбільш високооплачуваних професій цього року випали астрономи, яких витіснили фінансові менеджери.