UA / RU
Підтримати ZN.ua

«УКРЗАЛІЗНИЦЯ» «ВДАРИТЬ» ТАРИФОМ ПО ЕКСПОРТУ КОКСУ

Кабінет міністрів санкціонував підвищення тарифів на експортні перевезення залізничним транспортом коксу і кам’яного вугілля на 75% із тим, щоб стимулювати їх внутрішні постачання металургам...

Кабінет міністрів санкціонував підвищення тарифів на експортні перевезення залізничним транспортом коксу і кам’яного вугілля на 75% із тим, щоб стимулювати їх внутрішні постачання металургам. За словами міністра промислової політики Олександра Неустроєва, таке рішення уряд вже ухвалив.

«Залізничні тарифи на експортну металопродукцію приймали ще 1995-го чи 1996 року, коли внутрішнього ринку ще не було. Тоді прийняли пільговий тариф. Нині ситуація змінилася, нам потрібно зацікавити постачання всередині країни», — сказав він.

Водночас міністр додав, що навіть таке підвищення залізничного тарифу не покриває різниці між внутрішньою ціною на кокс і надто високою його ціною на світових ринках, яка в Європі, приміром, досягає 400 дол. за тонну. О.Неустроєв зазначив, що Мінпромполітики відмовилося від своєї пропозиції одночасно з підвищенням експортних тарифів знизити тарифи на внутрішні перевезення коксу.

За даними «Металургпрому», у січні-лютому Україна експортувала 490 тис. тонн коксу при обсязі його виробництва 3661 тис. тонн. Імпорт коксу з Росії за ці два місяці збільшився майже втричі — до 174,2 тис. тонн, а коксівного вугілля — на 56%, до 1,2 млн. тонн.

За даними «Укркоксу», у першій декаді березня ціна коксу на внутрішньому ринку становила 120 дол. за тонну, а на зовнішніх ринках — 240 дол. за тонну.

Наступним, кого слідом за «Укрзалізницею» попросять допомогти металургам, певне, виявиться «Нафтогаз України». Мінпромполітики проситиме його про пільгові постачання газу (квотовані постачання за фіксованими цінами). На думку Мінпромполітики, це має забезпечити стабільність цін на продукцію вітчизняного гірничо-металургійного комплексу, що поставляється на внутрішній ринок.

Тим часом, із 1 квітня НКРЕ збільшила граничну ціну на природний газ для промислових споживачів, на 8,94% — до 310 грн. за 1000 кубометрів (без урахування ПДВ). Трохи раніше, 18 лютого, комісія вже підвищувала ціну на 3%.