UA / RU
Підтримати ZN.ua

Техогляд без «прискорювача»

Зима закінчилася, до сезону відпусток залишилося зовсім недовго. Що тепліше, то більше й далі будуть поїздки, то меншим буде бажання залишатися в задушливому місті...

Автор: Владислав Сурнін

Зима закінчилася, до сезону відпусток залишилося зовсім недовго. Що тепліше, то більше й далі будуть поїздки, то меншим буде бажання залишатися в задушливому місті. Адже до 31 липня треба встигнути з техоглядом автомобіля.

Хоч як дивно, але мало хто знає, що техогляд можна пройти вже починаючи з 2 січня. Найчастіше про необхідність пройти техогляд згадують у червні, коли вже час їхати у відпустку, а повернутися до серпня не вийде. Ось тоді й починається метушня. Пошуки часу, оновлення вогнегасника й аптечки, обдзвонювання медичних установ (для отримання довідки), виділення необхідних коштів...

Давайте оцінимо, у скільки ж сьогодні обійдеться техогляд для гіпотетичного автомобіля з популярним об’ємом двигуна 1,6 літра. Потрібно мати при собі:

— громадянський паспорт;

— техпаспорт на авто;

— права водія;

— медичну довідку;

— страховий поліс;

— квитанцію про сплату податків (див. нижче);

— інші документи, передбачені законом «Про автомобільний транспорт» (для перевізників);

— аптечка, вогнегасник.

Тепер про обов’язкові платежі. Оплата відповідно до прейскуранта (див. табл.) — близько 70 грн. Податки для авто з двигуном 1,6 л складуть 160 грн. (платимо за два роки). Медична довідка обійдеться приблизно в 130 грн., плюс 35 грн. потягне сертифікат нарколога. Якщо застрахуватися відразу на рік, то за ОСАЦВ в м. Києві доведеться викласти до 425 грн. А от два тижні обійдуться всього в 64 грн.

Таким чином, власникові легкового автомобіля за два роки експлуатації (з урахуванням страховки) доведеться сплатити близько 1260 гривень.

Можна, звісно, скористатися послугами «прискорювачів», які завжди знайдуться поруч із вашим МРЕВ, однак іще кілька років тому вартість їхніх послуг була цілком порівнянна з вартістю отримання медичної довідки (податки і страховку все одно доведеться оплатити).

Проходження медкомісії, що лякає багатьох водіїв, насправді не такий уже й тривалий захід. За один день цілком можна впоратися і з отриманням довідки, і з тех­оглядом. Якщо, звісно, не відкладати все на 31 липня.

Тепер про нюанси.

Навіть якщо ви ставите на облік абсолютно новий автомобіль, ви проходите техогляд нарівні з усіма. Хоча, здавалося б, автомобіль, який дозволяється до продажу на території України, має відповідати всім найсуворішим експлуатаційним вимогам. Тому не хвилюйтеся. Ваш автомобіль все одно перевірять якнайретельніше.

Довідка про проходження медкомісії має бути у водія, котрий проходить техогляд. Тобто, відповідно до п. 13 Порядку проведення державного технічного огляду транспортних засобів, особа, котра проходить техогляд, повинна мати при собі довіреність від власника транспортного засобу на право пройти технічний огляд або її копію (у разі відсутності власника транспортного засобу). Відповідно в цьому разі у власника транспортного засобу може не бути ні меддовідки, ні страховки. Таким чином, якщо ви володієте кількома транспортними засобами, є можливість заощадити принаймні на проходженні медогляду. Не кажучи вже про те, що аптечка й вогнегасник можуть «кочувати» з одного автомобіля в інший.