UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд не готовий оцінити законність призначення НКРЗ

Розгляд позову депутата Верховної Ради Юрія Луценка про визнання неправомірними призначень Президентом Леонідом Кучмою голови та членів Національної комісії регулювання зв’язку перенесено на 24 січня...

Розгляд позову депутата Верховної Ради Юрія Луценка про визнання неправомірними призначень Президентом Леонідом Кучмою голови та членів Національної комісії регулювання зв’язку перенесено на 24 січня. Згідно з інформацією «Українських новин», депутат оспорює два укази глави держави, якими було призначено голову НКРЗ Сергія Цепеннікова, а також сімох її членів. Позов був прийнятий до розгляду 24 грудня Печерським судом Києва, судове засідання спочатку було призначено на 13 січня.

«Сутність позову полягає в тому, що Національна комісія регулювання галузі зв’язку створюється указом за поданням Кабміну... а Кучма призначив в останні дні свого правління склад НКРЗ... із візою в.о. прем’єра Азарова», — сказав Ю.Луценко. За його словами, для подання про призначення членів комісії необхідне було рішення Кабміну за підписом чинного прем’єра.

Луценко також вважає, що незаконно було призначено й голову НКРЗ. На його думку, порушено статтю закону, яка передбачає, що будь-який член, а також і голова комісії повинен мати не менш як п’ять років практичної роботи в галузі зв’язку. Луценко стверджує, що призначений на посаду керівника НКРЗ Сергій Цепенніков такого досвіду не має.

За словами помічника Луценка Ольги Філіппової, процитованими «Українськими новинами», у даний час розгляд судом позову депутата призупинив дію відповідних указів Кучми.

Як повідомляло агентство, 10 грудня минулого року Кучма призначив Андрія Галяпу, Сергія Глотова, Анатолія Довгого, Валентину Коваль, Миколу Лєстєва, Миколу Орленка й Олександра Рикова членами Національної комісії регулювання зв’язку.

Наприкінці серпня Кучма призначив Сергія Цепеннікова, котрий обіймав посаду заступника голови правління з питань економіки та фінансів найбільшої телекомунікаційної компанії «Укртелеком», головою Національної комісії регулювання зв’язку.

На початку січня 2005 року наглядацька рада ВАТ «Укртелеком» звільнила Сергія Цепеннікова від обов’язків заступника голови правління компанії з питань економіки та фінансів, яку він обіймав із березня 2004 року.