UA / RU
Підтримати ZN.ua

СЕРЕД ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРІОРИТЕТІВ — ВИРОБНИЦТВО ЦЕГЛИ ТА РИБОЛОВЛЯ

Україна визначила пріоритетні напрями інноваційного-інвестиційного кредитування, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна»...

Україна визначила пріоритетні напрями інноваційного-інвестиційного кредитування, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

У листі Асоціації українських банків і Національного банку України Міністерство економіки оприлюднило список пріоритетних напрямів для кредитування банками інноваційних-інвестиційних проектів за новою схемою рефінансування НБУ.

Отже, які ж наші пріоритети? Це — вирощування зернових; розведення великої рогатої худоби, свиней і птиці; риболовля; видобуток вугілля, нафти й газу; виробництво тканин, текстильних виробів, взуття; виробництво паперу та картону; видавнича справа; виробництво міндобрив, агрохімічних продуктів, барвників, лаків і фарб, пластмас; фармацевтичних і фотохімічних препаратів; виробів із пластмаси; скла, скловолокна; керамічних виробів, цегли та інших будматеріалів із глини.

У списку пріоритетів також виробництво виробів із сталі й чавуну; чавунне і сталеве лиття, лиття легких і кольорових металів; виробництво металоконструкцій, металевих резервуарів; порошкова металургія; виробництво механічного устаткування; двигунів і турбін; насосів; сільгоспмашин; машин для металургії, будівництва, переробки сільгосппродуктів і для текстильної промисловості; побутових приладів.

Крім того, пріоритетними напрямами є виробництво електронно-обчислювальної техніки; устаткування для зв’язку; медичного устаткування; автотранспорту; ремонт і виробництво суден; виробництво локомотивів, трамваїв, велосипедів, мотоциклів; виробництво меблів, спорттоварів; обробка відходів (зокрема, брухту); будівництво доріг, морських і річкових споруджень.

Також у списку пріоритетів — готельний бізнес; надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів різноманітними видами транспорту; а також послуг з прийому та доставки поштових відправлень і грошових переказів.

Мінекономіки в листі рекомендує Нацбанку врахувати ці пріоритети при відбиранні проектів для рефінансування.

У документі також визначається термін «інвестиційний проект». Це «комплекс взаємозалежних і формалізованих заходів учасників інвестиційного процесу, який передбачає здійснення довго- чи середньострокового фінансування в об’єкти майнових та інтелектуальних цінностей, використання яких у процесі виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) забезпечує досягнення поставленої мети».

Тимчасове положення НБУ про порядок рефінансування банків, які здійснюють довгострокове кредитування, набрало чинності 20 серпня ц.р. Нацбанк заявив про готовність рефінансувати комерційні банки за дисконтною ставкою (у даний час — 8% річних. — ІФ) для кредитування довгострокових інноваційних-інвестиційних проектів терміном від року до трьох.

На сьогоднішній день НБУ затвердив тільки один такий проект. Він передбачає модернізацію цегельного заводу.