UA / RU
Підтримати ZN.ua

РОСІЯ ЗАПРОПОНУВАЛА УКРАЇНІ НОВИЙ ПІДХІД ДО РЕГУЛЮВАННЯ ПОСТАЧАННЯ ТРУБ

Представники Мінекономрозвитку Росії передали до Міністерства економіки та з питань європейсько...

Представники Мінекономрозвитку Росії передали до Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України текст проекту угоди про врегулювання постачань труб із чорних металів між двома країнами на 2005—2007 роки. За словами Олександра Дейнеки, директора Фонду розвитку трубної промисловості РФ, новий проект розроблений за участі представників підприємств трубної промисловості Росії та юридичних компаній. За основу взято угоду між урядом РФ і Європейським об’єднанням вугілля та сталі про торгівлю деякими виробами зі сталі.

За словами О.Дейнеки, у документі принципово змінився підхід до регулювання постачань. Щодо постачань труб з України пропонується квота в розмірі 620 тис. тонн (зокрема, труби великого діаметра), при цьому зазначається, що в деяких випадках, приміром, на прохання «Газпрому», вона може бути збільшена. Водночас пропонується встановити квоту з постачань російських труб в Україну в розмірі 150 тис. тонн.

Крім того, у новому проекті передбачений перенос недовикористаної річної квоти (до 10% загального обсягу) на наступний календарний рік, інструменти взаємного контролю та відповідальність сторін, а також рівномірність постачань продукції впродовж року, зазначив О.Дейнеко.

Колишня угода про регулювання постачань труб із чорних металів була підписана 10 квітня 2001 року і щорічно продовжувалася терміном на рік відповідними протоколами. Обсяг квоти на ввезення української трубної продукції був визначений у розмірі 620 тис. тонн (зокрема, 135 тис. тонн — труби діаметром 1420 мм). У протоколі на 2004 рік квоту було збільшено до 715 тис. тонн (у тому числі 230 тис. тонн — труби діаметром 1420 мм).

2003 року обсяг виготовленої в Росії сталевої трубної продукції становив близько 6,1 млн. тонн, що перевищило показники 2002 року на 19%.

Рівень виробництва труб різноманітного сортаменту порівняно з 2002 роком становив: обсадних труб — 112%, зварних великого діаметра — 160%, насосно-компресорних — 112%, нафтопровідних безшовних — 111%, катаних загального призначення — 110%, катаних нержавіючих — 170%.

За оцінками ряду незалежних експертів, українські трубні підприємства з початку 2004 року вже поставили в Росію близько 100 тис. тонн труб із чорних металів, що підлягали ліцензуванню, або близько 15% обсягу річної квоти (715 тис. тонн). Якщо темпи експорту не зміняться, загальна квота на ввезення труб до Росії (715 тис. тонн) буде вибрана вже до жовтня 2004 року, квота на труби великого діаметра — до серпня, а на труби, що не іржавіють, і трубки діаметром не більш 406,6 мм — вже в першому півріччі.