UA / RU
Підтримати ZN.ua

Регіони України повинні затвердити паспорти енергетичної незалежності

Паспорти покажуть, наскільки захищені об'єкти критичної інфраструктури

До кінця року кожен регіон України має затвердити і презентувати "паспорт енергетичної незалежності" з визначенням необхідної йому потужності генерації для сталого енергозабезпечення, повідомив в.о. голови правління НЕК "Укренерго" Олексій Брехт, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Читайте також: В "Укренерго" показали американським партнерам, як захищають обладнання від обстрілів

"Сьогодні кожна область займається підготовкою так званих паспортів енергетичної незалежності. Цей документ готується для того, щоб кожен регіон зрозумів одну просту річ: населення та об'єкти критичної інфраструктури в цьому регіоні мають бути забезпечені власними джерелами живлення", - сказав Брехт, слова якого наводяться в повідомленні "Укренерго" за результатами Київського міжнародного економічного форуму.

За його словами, "Укренерго" для підготовки цих документів визначило "ідеальний енергетичний мікс" для розвитку енергетики в кожному регіоні з урахуванням їхніх потреб і можливостей та надає всю необхідну інформацію, щоб визначити види генерації та доцільність її встановлення.

"50% цього ідеального енергетичного міксу має бути вироблено за рахунок відновлюваних джерел енергії. Приблизно 20-25% - це пікові гарантовані потужності. Ще приблизно 10-15% - це установки зберігання енергії", - зазначив глава НЕК.

Він уточнив, що на початку грудня ці плани мають бути фіналізовані та представлені внутрішньому і зовнішньому бізнесу.

"Ми побачимо справді надважливий момент енергетичної незалежності кожного регіону і країни, плани, які ми реалізовуватимемо цього і наступного року»", - наголосив Брехт.

Читайте також: "Укренерго" почало процес реструктуризації єврооблігацій після рішення Кабміну

Нагадаємо, рішення українського уряду про зупинку виплати боргів за «зеленими облігаціями», яке на практиці дало початок процесу реструктуризації облігацій НЕК «Укренерго», ніяким  чином не вплине на поточну роботу державної компанії, вважає інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Є процес реструктуризації єврооблігацій Укренерго. І в рамках цього процесу реструктуризації уряд дозволив, фактично дав дозвіл на проведення реструктуризації, яке супроводжується такими заходами. Тому нічого там страшного, якогось екстраординарного не відбувається», - сказав він.

 Він додав, що це нормальна практика і жодного негативного впливу як на роботу компанії так і на її відносини з кредиторами вона не матиме.