«Кредит Банк (Україна)» змінює власника
Львівському банку доведеться шукати собі нового стратегічного партнера. Його перший за розміром акціонер польський Kredyt Bank, котрий володіє пакетом акцій у 66,6% та інвестував понад 20 млн. євро, прийняв рішення зменшити свою участь в українському банку. Про це повідомляється в заяві голови спостережної ради «Кредит Банк (Україна)».
Також відомо, що другий за розміром акціонер львівського банку ЄБРР, який володіє близько 28% акцій, збереже свою частку та співробітничатиме з Kredyt Bank для пошуку нового стратегічного інвестора.
Укрсоцбанк закінчив розміщення облігацій «Галнафтогазу»
Облігації серії «С» на суму 10 млн. грн. були розміщені банком-андеррайтером із дохідністю 17% річних. Облігації «Галнафтогазу» випущені трьома рівними за обсягом серіями і призначалися для розвитку мережі автозаправних станцій торговельної марки «ОККО». Їхній сукупний номінальний обсяг досяг 30 млн. грн. Цінні папери випускалися в бездокументарній формі вартістю 1 тис. грн. і терміном обігу 1092 дні. Власники облігацій одержали право раз на дев’ять місяців продати їх емітенту за номіналом. Основними покупцями зобов’язань виступили комерційні банки.
На обрії ще один виробник
пшеничного пива
Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль» (Житомирська обл.) у вересні—жовтні введе в дію спеціалізований комплекс із виробництва нових для України сортів пива. Перша комерційна партія хмільного напою очікується вже наприкінці вересня. Надалі заплановано вийти на продуктивність майже 5 млн. дал на рік. Будівництво нових виробничих потужностей розпочалося ще 2002 року. Причому інтерес до розвитку проекту виявили відразу кілька британських компаній. Вони й інвестували в перспективне виробництво, постачивши на підприємство устаткування провідних європейських виробників. За словами глави спостережної ради ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль» Павла Родніна, йдеться про технології, які дозволяють випускати класичне біле та пшеничне пиво. Таке має в своєму арсеналі лише столична «Оболонь».
Доход UMC з одного абонента зріс на 8%
Перше півріччя оператор мобільного зв’язку UMC закінчив з чистим прибутком 34,3 млн. дол. і доходом 185,1 млн. дол. У другому кварталі доход компанії в розрахунку на одного абонента зріс із 15,9 дол. до 17,2 дол. Це не набагато менше, ніж має з одного абонента (18,7 дол.) компанія «Мобільні телесистеми» (Росія), котра володіє UMC. При цьому чистий прибуток МТС у першому півріччі 2003 року збільшився на 94% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становив 208,742 млн. дол., а кількість абонентів досягла 12,76 млн., із них 10,47 млн. у Росії та 2,29 млн. в Україні.
Створення інтернет-об’єднання й консорціуму
Антимонопольний комітет узгодив створення об’єднання «Український мережний інформцентр» і Українського інтернет-консорціуму. Серед творців об’єднання — Асоціація учасників інтернет-ринку України, Українська національна інтернет-асоціація, асоціація операторів зв’язку «Телас». Об’єднання створюється відповідно до розпорядження Кабінету міністрів із метою управління адресним простором українського сегмента мережі Інтернет, обслуговування й адміністрування системного реєстру й системи доменних імен верхнього рівня UA. А засновувати консорціум дозволено ТОВ «Телематика», котра діє на ринку надання послуг доступу до мережі Інтернет, і ТОВ «ДіМедіа», що працює на ринку послуг із реєстрації доменних назв, хостингу (розміщення веб-вузлів у Інтернеті), електронної пошти, технічного захисту інформації.
300 тис. дол. за очищення молока
«Охтирський сиркомбінат» (Сумська область) придбала в шведської Тetra Pаk установку для очищення молока, що дозволяє позбавитися не лише від шкідливих мікроорганізмів і бактерій, а й від проростаючих спор цих мікроорганізмів. Установка очищає молоко на іонному рівні методом механічної сепарації. Вона дозволить компанії, котра спеціалізується на виробництві сирів і кисломолочних продуктів, випускати натуральну продукцію без замінників і стабілізаторів.
інформація «ДТ» й інформагентств