У середу Верховна Рада прийняла закон «Про телекомунікації», що передбачає створення незалежного регулятивного органу на ринку зв’язку.
Відповідно до документа, держуправління галуззю здійснюють уряд, центральний орган виконавчої влади у сфері зв’язку та інші держоргани. Регуляторні ж функції передаються Національній комісії регулювання зв’язку (НКРЗ) — спеціальному органу, підконтрольному Президентові і підзвітному парламенту.
НКРЗ складається з восьми членів. Чотирьох із них призначає Президент, ще чотирьох — парламент.
Закон має бути підписаний Президентом і набуде чинності після опублікування, за винятком статей, що стосуються НКРЗ. Деякі його статті набувають чинності з 2004 і 2005 років. Зокрема, до 1 січня 2005-го функції НКРЗ виконуватиме центральний орган виконавчої влади у сфері зв’язку (Державний комітет зв’язку та інформатизації України).
* * *
Закон «Про телекомунікації» скасовує раніше чинний в Україні закон «Про зв’язок», включно з низкою поправок до нього, в тому числі з поправкою про заборону оплати вхідних розмов, що була прийнята на початку нинішнього року і мала набрати чинності у вересні.
Як пояснив агентству «Інтерфакс-Україна» експерт ринку, «у попередньому законі абонентові не залишали права вибору: можливо, я хочу оплачувати вхідні дзвінки. Крім того, попередній закон унеможливлював надання деяких послуг зв’язку».
Тим часом у законі «Про телекомунікації» заборони на встановлення компаніями плати за вхідні дзвінки немає. Сам документ набуде чинності після опублікування (у разі підписання його Президентом).