UA / RU
Підтримати ZN.ua

Народна люстрація Житомирська кондитерська фабрика оголосила війну хабарникам із Генпрокуратури

Тому зі сміттєвими баками, гаслами, транспарантами і шинами 28 жовтня близько 400 працівників приїхали добиватися справедливості до столиці, де під стінами Генеральної прокуратури вимагали відставки Олега Бачуна, який тисне на суддів і примушує фабрикувати рішення проти фабрики.

Автор: Олексiй Котун

Доки в країні створюють різноманітні люстраційні комітети і ухвалюють відповідні закони, жителі міста Житомир та працівники Житомирської кондитерської фабрики, одного з бюджетоутворюючих підприємств області, самотужки влаштували очищення співробітників судової системи. Влада за народом, а отже й люстрацію повинен проводити народ, очищаючи владу від корупціонерів та хабарників…

З такими цілями працівники почали виходити спочатку на місцеві мітинги, а потім - і до стін Генеральної прокуратури та адміністрації президента. Так, 22 жовтня під стінами Житомирського адміністративного апеляційного суду та Господарського суду пройшов перший мітинг, на якому зібралося понад 3 сотні мітингувальників, які вимагали люстрації суддів, називаючи, зокрема, прізвища кількох із них, а саме - заступника голови ВАСУ Дмитра Липського, керівника Житомирського апеляційного адмінсуду Катерини Франовської та заступника голови Житомирського окружного адмінсуду Євгена Романченка.

Голова наглядової ради ТДВ "ЖЛ" Ігор Бойко розповідає про суть судової справи.

"У 2011 р. Пенсійний фонд видав довідку про те, що житомирська фабрика не мала заборгованості. На той момент так і було, але згодом провели перевірку і знайшли там 90 тис боргу, який ми, звісно ж, погасили. Але за виданою раніше довідкою ми провели об'єднання "Житомирських ласощів" з іншою компанією. Тепер на підставі цього суд намагається скасувати всі наступні рішення, зокрема про злиття двох компаній, називаючи його незаконним. Довідку було видано цілком законно, і Пенсійний фонд підтверджує це в суді, але суддя Романченко, мабуть, краще знає, тому й виніс рішення першої інстанції, що довідку було видано незаконно. Ми подали апеляцію, та знову робиться все для того, щоб здалеку, всупереч чинним нормам, створити судовий прецедент, із допомогою якого надалі оскаржувати перереєстрацію ЗАТ "Житомирські ласощі" в ТДВ "ЖЛ" і, як наслідок, паралізувати роботу товариства".

Голова наглядової ради кондитерської фабрики переконаний, що таке упереджене ставлення суддів пов'язане зі змовою з Генпрокуратурою. Ігор Бойко розповів, що проблеми у ТДВ "ЖЛ" почалися відразу ж після того, як він відмовився платити хабарі і запевнив, що фабрика принципово хабарів не дає.

"Проблеми в нас почалися майже відразу після того, як кум Віталія Яреми, Олег Бачун, який у 2010 р. був звільнений Януковичем (відомим тепер уже на весь світ корупціонером) з посади голови Адміністративного суду Києва за корупцію, став заступником Генпрокурора. Представники прокуратури враз виявили бажання вступити у судові справи, які тягнуться роками. Аргументують це тим, що начебто держава втратила значні кошти. Але причому тут державні інтереси, і як вона може втратити в корпоративному конфлікті? Генпрокуратура почала тиснути на суддів, зокрема на заступника голови ВАСУ Дмитра Липського, і через кілька тижнів його зять Євген Романченко у першій інстанції виніс рішення, що підприємству незаконно видали довідку, на підставі якої "ласощі" об'єдналися з іншою компанією. Тепер вони тиснуть на апеляційний суд, щоб він підтримав це ж рішення. Але ми не маємо наміру здаватися й вимагаємо чесного та справедливого суду", - розповів Ігор Бойко, запевнивши, що готовий зустрітися з Олегом Бачуном у суді чи в ефірі будь-якого телеканалу й підтвердити все сказане.

Голова наглядової ради ТДВ "ЖЛ" переконаний, що підприємствам слід проявляти стійкість і не йти на домовленості з хабарниками з Генпрокуратури, адже тільки так можна досягти позитивних змін у державі. Бо зрозуміло, що в наш час без проблем працює лише той, хто під тиском змушений давати хабарі.

"Почали мене, так би мовити, "кошмарити", але я на кошмари не піддаюся й не збираюся платити хабарі. Бо я вважаю, що хтось повинен починати щось робити в державі. 90% людей ідуть на домовленості з різними структурами, щоб їм дали змогу працювати, носять у зубах гроші, а ми вирішили поборотися і подивитися, як поводитимуться всі ті корумповані органи з підприємством, котре перестало платити хабарі.

У зв'язку з тим, що в судове засідання, яке проходило 22 жовтня, під час мітингу, несподівано втрутився прокурор, що не був ознайомлений із матеріалами справи, засідання перенесли.

Проте такий сценарій розвитку подій працівників не влаштовує. Вони розуміють, що вибрали важкий шлях, на якому їм трапиться дуже багато перешкод, але боротьба за справедливість легкою не буває. Чиновники не хочуть розлучатися з добре налагодженими схемами легкого заробітку. Але це не зупинить житомирян із тієї ж самої причини, з якої до останнього стояв Майдан і загинула Небесна Сотня. З якої зараз в АТО гинуть наші бійці. "Відступати не збираємось, і фабрику не віддамо!" - запевняють працівники.

Тому зі сміттєвими баками, гаслами, транспарантами і шинами 28 жовтня близько 400 працівників приїхали добиватися справедливості до столиці, де під стінами Генеральної прокуратури вимагали відставки Олега Бачуна, який тисне на суддів і примушує фабрикувати рішення проти фабрики. Тримаючи плакати, люди вимагали одного - люстрації представників Генеральної прокуратури, які шантажують підприємство і хочуть таким чином паралізувати його роботу. Окрім численної охорони в повній екіпіровці, яка ховалася за будівлею Генпрокуратури, до людей так ніхто й не вийшов.

З такими самими закликами від Генеральної прокуратури працівники попрямували до Вищого адміністративного суду, де вимагали люстрації суддів. Зокрема, люди наполягали на звільненні з посад заступника голови ВАСУ Дмитра Липського та керівника Житомирського апеляційного адмінсуду Катерини Франовської.

5 листопада працівники знову зібралися на мітинг біля Житомирського апеляційного суду, де відбувалося слухання у справі з позивачкою, яка на фабриці ніколи не працювала і не має до неї жодного стосунку. Вимоги незмінні - чесне рішення та люстрація суддів. Якщо в першій вимозі справедливості вдалося досягти і суд завершився перемогою "ЖЛ", то голова суду Франовська і її заступники поки що залишаються на робочих місцях.

Працівники та керівництво фабрики не мають наміру зупинятися і йтимуть далі, підтримуючи своє підприємство. "Якщо нас зараз не почують, ми підемо до адміністрації президента, адже хтось повинен зупинити це свавілля!" - запевнили на фабриці.