UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін’юст звинувачують в сприянні рейдерству

У протистоянні між трудовим колективом КП «Київтрактородеталь» і новими інвесторами підприємства, яке відстежує «ДТ», відбувся новий виток...

У протистоянні між трудовим колективом КП «Київтрактородеталь» і новими інвесторами підприємства, яке відстежує «ДТ», відбувся новий виток. У середу, 30 травня, представники трудового колективу пікетували Міністерство юстиції, звинувачуючи одного із заступників міністра в сприянні захопленню заводу.

За словами протестуючих, заступник міністра дав неофіційне розпорядження, згідно з яким до Єдиного державного реєстру юридичних осіб як генеральний директор КП «КТД» повинен бути внесений представник інвесторів Олександр Герасименко, якому раніше суд заборонив керувати підприємством.

У втручання Мін’юсту важко повірити, але факти свідчать, що версія заводчан не позбавлена підстав. По-перше, пікетувальники впізнали серед відвідувачів Мін’юсту Герасименко, який нав’язує їм себе в якості гендиректора. По-друге, формальним приводом для такої поведінки чиновника цілком могла послужити ухвала Соломенського суду Києва від 4 травня 2007 року, який задовольнив вимогу нових інвесторів «КТД» про внесення відповідних змін до держреєстру і реєстрації нової редакції статуту.

У свою чергу, не визнане судом керівництво підприємства, що представляє сторону інвесторів, продовжує вважати себе легітимним і звинувачує колишніх керівників «КТД» в тому, що вони не дають йому потрапити на підприємство. Інвестори заявляють, що свого часу колишнє керівництво виводило з активів заводу цехи й землі шляхом їх передачі до статутних фондів спеціально створених ТОВ. У зв'язку з чим інвестори заявляють, що їм перешкоджають у порятунку «КТД» від банкрутства.

Докладніше про позиції сторін читайте у статтях Костянтина Левицького «Агонія-2» і Сергія Тимошенка «Тракторні парадокси» у свіжому номері «ДТ».