UA / RU
Підтримати ZN.ua

КОМПАНІІ ТА РИНКИ

«Аваль» випустив 800 тисяч платіжних карток З початку 2002 року загальна кількість платіжних карток, емітованих банком «Аваль», збільшилася з 420 тис...

«Аваль» випустив 800 тисяч платіжних карток

З початку 2002 року загальна кількість платіжних карток, емітованих банком «Аваль», збільшилася з 420 тис. (на 1 січня 2002 року) до 806,1 тисячі (на 1 листопада 2002 року). Найбільша кількість карт була випущена банком у рамках зарплатних проектів для працівників підприємств і організацій. Найактивніше на ринку пластикових карток у січні—жовтні працювали Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Львівська й Херсонська обласні дирекції банку «Аваль». Кількість банкоматів у його власності на кінець жовтня перевищувала 300 одиниць.

Ford відкликає Focus’и

Компанія Ford оголосила про те, що відкликає майже 600 тисяч автомобілів марки Focus через міркування безпеки, пов’язані, передусім, із можливістю загоряння двигуна. Крім того, у заяві компанії — другого за величиною в світі виробника автомобілів — сказано: один із болтів у передній підвісці автомобілів Focus може відкручуватися. Небезпечним визнано й розміщення акумуляторного кабеля на двигунах Zetec, встановлюваних на цих автомобілях. Дефект може спричинити появу диму, розплавлення та займання електропроводки.

Автомобілі, власникам яких пропонується приїхати на станції автообслуговування, випущені в 2000 і 2001 роках.

Раніше компанія Ford відкликала автомобілі марки Ka і джипи Explorer.

Golden Telecom: тарифи скромнішають

З 15 листопада компанія Golden Telecom має намір знизити вартість вихідних дзвінків своїх абонентів у мережі інших операторів (UMC і «Київстар»). За інформацією видання ITC Online, подібні зміни торкнуться тарифних пакетів «Корпоративний» і «Вигідний». Передбачається, що всі дзвінки на непрямі номери абонентів UMC і «Київстар» оплачуватимуться за ціною, яка в тарифному плані «Вигідний» становитиме від 0,10 дол. до 0,16 дол., а в «Корпоративному» — 0,12 дол.

Крім того, стануть безплатними всі вхідні дзвінки з мереж вказаних операторів на мобільні телефони мережі Golden Telecom.

Соняшник продовжує дорожчати

На українському ринку олійних триває тенденція плавного зростання внутрішніх цін на насіння соняшнику. За словами фахівців компанії «ПроАгро», нині практично немає пропозицій насіння за цінами нижчими від 1100 грн./тонна з ПДВ. Водночас, за відгуками переробників, вони готові платити до 1170 грн./тонна й більше за великі та якісні партії насіння.

Основним чинником зростання цін на соняшник, на думку більшості аналітиків, залишається високий попит серед вітчизняних переробних підприємств. Це підтвердив «Контексту» начальник відділу продажів Пологовського маслоекстракційного заводу В’ячеслав Титаренко, зазначаючи, що високий попит на насіння пояснюється скороченням запасів якісного насіння соняшнику, спричиненим погіршенням погоди в момент збирання врожаю. Тим часом ряд аналітиків називає основним ціноутворюючим чинником зовнішній попит на насіння соняшнику й рівень цін на соняшникову олію.

Були непривабливі, а тепер підуть
із молотка

Антимонопольний комітет підтримав пропозиції Фонду держмайна зняти обмеження мінімальної ціни при продажу в процесі приватизації пакетів акцій підприємств групи «Г» (підприємства, які на момент ухвалення рішення про приватизацію є монополістами на загальнодержавних ринках або входять до складу особливо важливих народногосподарських комплексів). Розпорядженням АМК затверджено зміни й доповнення до нормативно-правових актів, які регулюють продаж акцій під час приватизації. Зміни стосуються продажу невеликих пакетів акцій, що належать державі, розмір яких не перевищує 25%+1 акція. Водночас обмеження цінового мінімуму при продажу великих пакетів (контрольних і блокуючих) залишаються незмінними.

Голова АМК Олексій Костусєв із приводу ухваленого рішення підкреслив: зняття обмежень мінімальної вартості непривабливих для покупця невеликих пакетів акцій сприятиме активізації приватизаційних процесів. «Головне, аби підприємства одержали ефективного власника, а в державний бюджет влилися максимально можливі кошти від приватизації. З погляду економічної доцільності, краще продати акції за ту ціну, яку вони справді коштують на ринку, ніж роками чекати гіпотетичного інвестора», — вважає пан Костусєв.