UA / RU
Підтримати ZN.ua

«КИЇВМІСЬКБУД» НЕ БУДУЄ ХІБА ЩО ПІРАМІД

Ще якихось п’ять років тому, спостерігаючи за становленням нової будівельно-інвестиційної струк...

Автор: Олександр Артеменко

Ще якихось п’ять років тому, спостерігаючи за становленням нової будівельно-інвестиційної структури, якою є ХК «Київміськбуд», чимало скептиків ототожнювали її з горезвісною фінансовою пірамідою, яку рано чи пізно чекає крах, а тих, хто довірить їй свої кошти, — фінансові втрати. Проте час іде, а замість пророкованого краху з кожним роком зростає кількість високоякісного житла, зведеного компанією на кошти інвесторів. Дедалі більшає в столиці новоселів, зобов’язаних цим статусом «Київміськбуду», дедалі складнішими стають об’єкти, будівництво яких йому довіряє міська влада. Більш того, холдинг уже виходить за столичні рамки, ведучи будівництво в багатьох великих містах країни. І він уже не один. З’явилися інші будівельні організації, що працюють не тільки в Києві, але й за його межами — «Укрмонолітспецбуд», «Аеробуд». Але дислокуються вони все-таки у столиці. А з іногородніх, мабуть, тільки дніпропетровський «Созидатель» прийняв на озброєння правила, сформульовані в Києві.

Досвід, накопичений «Київміськбудом» за ці роки, — не просто будівельний, а будівельно-інвестиційний. Це абсолютно нова для нас форма управління будівництвом, і на колегії Держбуду України, що відбулася недавно, йшлося про необхідність поширити її принаймні на обласні центри.

Керуючись принципом «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», учасники колегії, на яку було запрошено керівників регіональних архітектурних підрозділів і проектних інститутів, здійснили поїздку столицею, щоб на живих прикладах оцінити масштаби будівництва «Київміськбуду» і роботу його підприємств.

Перший об’єкт — мікрорайон «Осокорки-6». Забудовано вже третину району. Його домінантою стане висотний житловий будинок на 770 квартир із паркінгом та фізкультурним комплексом. Увінчує цей об’єкт ресторан на 200 місць, розташований на даху. Це ніби маленьке містечко на 3 тисячі мешканців. Незабаром по периметру мікрорайону виростуть іще 11 трохи менших житлових будинків, дві школи, два дитячі садки. Паркінгами будуть забезпечені практично всі місцеві жителі.

— За те, що міська влада виділила нам під забудову майданчик уздовж проспекту Бажана, — говорить президент холдингової компанії Володимир Поляченко, — ми зобов’язалися за власні кошти побудувати школи й дитячі садки, усю соціальну сферу. Такі умови місту, безумовно, вигідні і для нас вони цілком прийнятні.

Те, що зроблено інженерами й робітниками «Київміськбуду» менше ніж за рік реконструкції універмагу «Україна», не має аналогів у країні. Після її завершення це буде унікальний комплекс, який майже нічим не нагадуватиме свого попередника. Замість складських приміщень на підвальному поверсі влаштовано величезний зал площею 2 тис. квадратних метрів, в якому розміститься супермаркет. Щоб забезпечити належну висоту помешкання, довелося опустити підлогу, а це виявилося непростим завданням. Неподалік протікає річка Либідь, тому грунтові води в околицях площі Перемоги розташовані на півметровій глибині. Ті з киян, хто ще пам’ятає колоритний Євбаз, що передував універмагу «Україна», не забули й болота, яке там було. Тому, аби ізолювати будинок від грунтових вод, будівельники універмагу свого часу мусили закласти в його основу потужний шар найміцнішого бетону. Саме в нього довелося врубуватися нині. У настільки стислі строки така робота просто нездійсненна без сучасних технологій, устаткування й досвіду, яким володіють київміськбудівці.

Три наступні поверхи також будуть торговельними. Тут розмістяться різноманітні бутіки, торгові центри тощо. На останньому поверсі плануються розважальні заклади, зокрема чотири кінозали. Доповнює комплекс багатоповерховий паркінг. Величезна кількість відвідувачів, обслуговуючого персоналу, цінних товарів і складного устаткування зумовлює необхідність створення відповідних умов. У приміщеннях монтують унікальні системи для забезпечення мікроклімату, пожежної безпеки та ін. Якщо в старому універмазі основою протипожежного захисту були гідрант із шлангом (яким, дякувати Богові, так і не знайшлося застосування), то в новому комплексі задіяно 11 систем автоматизованого протипожежного захисту. Тут і спеціальні сходи, і вогнетривкі штори, що відтинають зону загоряння від інших приміщень, і системи видалення диму й водяного гасіння… Вжито сучасні технології з кондиціонування та вентиляції повітря, з підтримки температури на оптимальному рівні — одне слово, все те, що в престижному автомобілі зветься кліматконтролем.

Третім ознайомлювальним пунктом для учасників колегії стало відкрите акціонерне товариство «Завод сантехнічних заготівок». Це підприємство забезпечує інженерним устаткуванням об’єкти, які будує та реконструює «Київміськбуд». Визначальна риса таких виробів — довговічність, економічність і надійність. Якщо будинок розрахований на експлуатацію не менше 50 років, а термін служби встановленого в ньому устаткування не перевищує десяти-п’ятнадцяти, у мешканців неминуче виникнуть проблеми. Продукція заводу сантехнічних заготівок, зокрема, металеві та поліпропіленові ізольовані труби для гарячого й холодного водопостачання, виключають такі проблеми, принаймні на найближчі півстоліття. На заводі також опанували випуск індивідуальних модульних пунктів-теплообмінників. Один такий пункт, розміром із побутову пральну машину, забезпечує теплом і гарячим водопостачанням дев’ятиповерховий будинок. Металопластикова столярка (вікна й балконні двері), виробництво якої налагоджено в одному з цехів підприємства, не лише прикрасить приміщення, але й збереже в ньому тепло, захистить житло від пилу й протягів. У її виробництві не використовують свинець, як це практикують деякі інші виробники, а параметри міцності забезпечують безпечну експлуатацію навіть у висотних будинках.

— Усе побачене нами сьогодні, — вважає заступник голови Держбуду України Анатолій Беркута, — дає підстави стверджувати: цю компанію і надалі чекає успіх. Важливо, що в «Київміськбуді» створено штаб, очолюваний Володимиром Поляченком, поруч із ним — Станіслав Мартинюк і команда економістів та інженерів, об’єднана спільною ідеєю. Вони зуміли поставити справу таким чином, щоб не лише забезпечити роботою своїх людей, даючи їм гідний заробіток, але й підняти будівництво на новий якісний рівень. Завдяки цьому, інвестори, які мають кошти і бажають їх вигідно вкласти, знають, куди з ними приходити, переконані, що вони не будуть ошукані.

Отже, «Київміськбуд» будує все, крім пірамід. Але можна не сумніватися: якщо раптом з’явиться замовник, який володітиме коштами для реалізації такої фантазії, кияни побудують і піраміду, набагато сучаснішу, просторішу й зручнішу, ніж у фараона Хеопса. І, напевно, значно швидше, ніж це робили їхні колеги в Стародавньому Єгипті.