Уряд України пропонує Верховній Раді скасувати раніше ухвалений закон про особливості приватизації найбільшої телекомунікаційної компанії «Укртелеком», повідомляють «Українські Новини».
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко на прес-конференції, коментуючи рішення, прийняте на засіданні Кабміну в середу, 30 березня, заявила про те, що цей закон не відповідає інтересам України і не сприяє тому, щоб «Укртелеком» було продано за максимальну ціну.
Зокрема, за словами Тимошенко, нині «Укртелекому» заборонено здійснювати ряд операцій на внутрішньому ринку, які могли б збільшити його прибутковість. Крім того, цей закон передбачає продаж «Укртелекому» вроздріб, що також не сприяє підвищенню вартості його приватизації.
Юлія Тимошенко зазначила: Кабінет міністрів має намір розробити новий проект закону про особливості приватизації «Укртелекому», котрий передбачатиме спочатку збільшення прибутковості цієї компанії як державного підприємства, і тільки після цього — приватизацію за максимально можливу ціну.
У липні 2000 року Верховна Рада узаконила приватизацію «Укртелекому», ухваливши відповідний закон. Законом передбачається, що «Укртелеком» можна продати тільки промисловому інвестору, котрим може бути вітчизняний або іноземний інвестор, який має досвід діяльності у сфері електрозв’язку. Окрім проданих на пільгових умовах працівникам підприємства 7,14% акцій, решта акцій (92,86%) належить державі. Кабінет міністрів поки все ще має намір продати 42,9% акцій «Укртелекому».
«Укртелеком» контролює більш як 80% ринку місцевої телефонії. 2004 рік ця компанія закінчила з чистим прибутком 896 млн. грн., при доході більш як 6 млрд. грн.