26 серпня корпорація Intel представила нові моделі процесора Intel Pentium 4 із тактовими частотами 2,6, 2,66 і 2,8 ГГц. Новий процесор позиціонується не лише як швидша платформа для багатозадачних бізнес-додатків, а й як призначений для використання у сфері освіти і «здатний перетворити комп’ютер дитини на центр цифрового всесвіту».
Процесор виготовляється за 0,13-мікронною технологією, має 512 Кбайт кеш-пам’яті другого рівня і підтримує системні шини з частотою 400 або 533 МГц. За даними компанії, швидкість перетворення аналогового відеопотоку на цифровий формат MPEG-4 у ПК на базі 2,8 ГГц-ного процесора в п’ять разів вища, ніж у ПК на базі процесора Pentium III з тактовою частотою 500 МГц.
Про початок поставок комп’ютерів на базі нового Pentium 4 і підтримку 533-мегагерцевої системної шини буквально наступного дня після презентації заявили 11 провідних українських компаній — АМІ, «Версія», Інком, «Квазар-Мікро», МКС, «Навігатор», «Спецвузавтоматика», «Техніка для бізнесу», e.verest, DiaWest і RIM 2000.
Тижнем раніше, 21 серпня 2002 року, конкурент Intel, компанія АМD анонсувала дві нові моделі в сімействі Athlon XP — Athlon XP 2400+ і Athlon XP 2600+ (нагадаємо, у маркетингових цілях компанія вказує продуктивність, базуючись не на тактовій частоті, а на т.зв. рейтингу), що, як і нові Pentium 4, вироблятимуться за 0,13-мікронною технологією. За даними компанії, їх продуктивність перевершує попередню версію Pentium 4 — 2,53 ГГц. У жовтні планується анонс процесора Athlon XP 2800+ (за іншими даними — 2700+), на ядрі Thoroughbred, розрахованого на використання 333-мегагерцевої шини. Передбачається, що цей процесор перевищить продуктивність Pentium 4 2,8 ГГц. А під кінець року буде анонсовано процесор із рейтингом порядку 3000+, що заснований на ядрі Barton і має кеш другого рівня в 512 Кбайт, як у нових Pentium 4.
За даними АМD, її процесори, навіть маючи нижчу тактову частоту і повільнішу системну шину, показують продуктивність не меншу, ніж в аналогічних моделях процесорів Pentium. Водночас вони помітно дешевші: Pentium 4 2,6 ГГц постачається по $401, а ціна Athlon XP 2600+ — $297. Процесорам АМD деякі інтегратори приписують трохи нижчу надійність, що, однак, виявляється лише в роботі з деякими бізнес-додатками. Вважається, що в домашньому сегменті процесори АМD демонструють краще співвідношення ціна-продуктивність, порівняно з продукцією Intel.