UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформаційні технології в оренду

Про те, що володіння інформаційними технологіями вже не є перевагою в корпоративній конкуренції, Ніколас Кар, американський журналіст, уперше заявив ще 2003 року...

Автор: Оксана Приходько

Про те, що володіння інформаційними технологіями вже не є перевагою в корпоративній конкуренції, Ніколас Кар, американський журналіст, уперше заявив ще 2003 року. Тоді його статтю в Harvard Business Review мало хто сприйняв усерйоз. Однак зараз про цю концепцію згадують дедалі частіше. По-перше, її автор удосконалив свою доказову базу, а по-друге, факти, про які він говорить, стають очевидними дедалі більшій кількості людей.

Прибічники інформаційних технологій люблять проводити паралель між революційним підвищенням продуктивності праці, що стало можливим наприкінці XIX століття завдяки масовому переходу на електрику, і тими змінами, які принесли в наше корпоративне життя комп’ютер і Інтернет. Кар це порівняння теж використовує, однак доводить аналогію до логічного кінця. Адже спочатку кожна компанія сама виробляла для себе електрику, користуючись своїми власними електрогенераторами. І тільки 1980 року один із помічників Томаса Едісона запропонував це робити централізовано, продаючи окремим компаніям уже «готову до вживання» електрику.

Точно така ж доля, стверджує Кар, очікує й інформаційні послуги. Знайти офіс чи компанію, в якій на столі кожного працівника не стоїть неслабий комп, у західному світі досить важко. У середньому продуктивність такого агрегату використовується тільки на 5%. У спеціалізованих відділах, які займаються обробкою інформації, цей показник зростає до 30. При цьому обсяг наявної пам’яті, як правило, рідко використовується хоча б на 50%.

Вихід із цієї ситуації, який журналіст уже давно вважав очевидним, став таким і для спеціалізованих компаній. Sun, IBM і деякі інші першовідкривачі вже пропонують не тільки купувати своє устаткування, програми та послуги, а й використовувати його на умовах часткової оренди. Інакше кажучи, замість того, щоб створювати власний відділ IT, закуповувати устаткування, наймати спеціалістів, тепер можна буде купити вже готову послугу з переробки своєї власної специфічної інформації. А вже наявне «залізо» продовжувати використовувати в ролі гібрида калькулятора та друкарської машинки.