Лєна Гарсія, 36-річна жителька Бронкса, влітку минулого року зрозуміла, що не зможе розплатитися з боргами, сума яких на той момент сягнула 60 тисяч доларів. У січні суд визнав її банкрутом, і над нею вже не висіла необхідність виплачувати непосильні суми. А кілька тижнів потому її поштова скринька виявилася буквально заваленою пропозиціями нових кредитів. Будучи за професією бухгалтером і знаючи, яке значення при одержанні кредиту має бездоганна кредитна історія, Лєна вирішила, що це якесь непорозуміння і немилосердно «вбивала» всі такі пропозиції. Через якийсь час вона зрозуміла, що взяти напрокат автомобіль без наявності кредитної картки — справа досить непроста. Зате можливість оформити таку картку їй надали просто на веб-сайті автокомпанії — під 14,9% річних, без додаткових умов і «накруток».
Бентлі Леонард, який спеціалізується на справах про банкрутство, каже, що історія Лєни є типовою. Новоявлені банкрути в Америці винятково приваблива група клієнтів для кредитних компаній, оскільки вони рятуються від усіх старих боргів, але при цьому протягом найближчих шести років позбавляються права на списання наступних зобов’язань. Щоправда, це справедливо лише в тих випадках, які підпадають під дію 7-ї глави закону про банкрутство. Глава 13 передбачає виплату частини старих боргів, і до того ж обмежує можливість одержання нових кредитів. Тому докладна інформація про те, кого оголосили банкрутами, користується підвищеним попитом з боку кредитних компаній.
Як засвідчило опитування, проведене юристами Невадського університету, 96% банкрутів у перші ж місяці після рішення суду одержали кредитні пропозиції. Більш як половина одержували понад 10 таких пропозицій на місяць. Дев’ять із десятьох опитаних підтвердили, що як мінімум у одній пропозиції йшлося про теперішній статус потенційного клієнта і про умови його банкрутства. 23% пропозицій надходили від тих компаній, яким теперішні банкрути не повернули минулі кредити. 75% банкрутів протягом року відмовлялися від усіх одержаних пропозицій.
Американські законодавці дуже стурбовані ситуацією, що склалася. Таку агресивну поведінку банків і кредитних компаній вони вважають аморальною. Найяскравіший приклад — випадок із 74-річною Шарлін Дженарді, єдиним джерелом прибутку якої є соціальна пенсія в розмірі 750 доларів на місяць. 2004 року суд визнав її банкрутом, і відтоді її донька щодня перевіряє вміст її звичайної (не електронної) поштової скриньки, виймаючи звідти по п’ять пропозицій нових кредитів на тиждень. Єдине, що вона пропустила, мати відразу заповнила, і моментально одержала новий кредит. При тому, що в середньому кредити видаються лише кожному другому з тих, хто по них звертається.