UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківські кахлярі завойовують елітний сегмент

Використовуючи новітнє устаткування і технології, ХПЗ має намір охопити 30% українського ринку плитки.

Автор: Артур Федорчук

Попит на керамічну плитку зростає рік у рік, і сьогодні у вітчизняних салонах можна купити новинки найрізноманітнішого дизайну й вартості від провідних світових та вітчизняних виробників. Попри те що авторство більшості оригінальних колекцій належить закордонним брендам, вітчизняні підприємства здатні запропонувати покупцям цілком конкурентоспроможний якісний товар. Найяскравіший приклад українських новинок — унікальна серія керамічної плитки «ХПЗ Преміум», яка є результатом спільної роботи найкращих українських та італійських спеціалістів у галузі виробництва керамічної плитки...

Елітні колекції

Серія «ХПЗ Преміум» на сьогодні є найкращою пропозицією за співвідношенням ціна/якість. Серія є повноцінними дизайнерськими колекціями плитки, що включають лицювальну і підлогову плитку, а також елементи декору. До розробки їхніх дизайнів було залучено провідні італійські дизайнерські студії, котрі розробляли колекції для відомих світових брендів. Однак унікальність елітної плитки полягає навіть не в дизайні колекцій, виконаному на європейському рівні, а в технології її виробництва, що забезпечило найвищу якість продукції. Лицювальна плитка серії «ХПЗ Преміум» виробляється за технологією монопорози на новітньому устаткуванні італійської компанії SACMI — визнаного світового лідера поставок висококласного устаткування для виробництва керамічної плитки. Монтаж, налагодження та обслуговування ліній SACMI здійснювали італійські спеціалісти високої кваліфікації, що дало змогу повністю реалізувати потенціал технології. Встановлене устаткування є найсучаснішим і відповідає останнім тенденціям у галузі організації виробництва. Всі процеси повністю автоматизовано, у результаті чого людський чинник зведено до мінімуму.

Оскільки технологія монопорози ідеально підходить для виготовлення тільки лицювальної плитки, підлогова плитка для колекцій «ХПЗ Преміум» виготовляється за технологією подвійного випалу на устаткуванні, введеному в експлуатацію 2004 року італійською Barbieri & Tarozzi, котре дало змогу випускати плитку для підлоги нових, затребуваних ринком розмірів 300х300 і 400х400 мм із використанням прозорої, матової, блискучої глазурі, різних способів обфактурювання (шовкографія, імітація природного каменю: граніту, мармуру, піщанику). Ця продукція має винятково високі технологічні характеристики — низький показник водопоглинання, високу стійкість до стирання та механічну міцність.

Продукція серії «ХПЗ Преміум» — це поєднання унікальної сировинної бази, світових технологій і найкращих традицій італійського дизайну.

Технологія і матеріали

Технологія монопорози — одна з найсучасніших технологій виробництва лицювальної керамічної плитки, що дає змогу отримувати фактично ідеальні показники геометрії навіть на великих і дуже великих розмірах плитки. Виробництво керамічної плитки за такою технологією вимагає ретельного дотримання технологічного процесу та високої культури виробництва.

Монопороза — окремий вид керамічної емальованої плитки одинарного випалу, призначеної для облицювання стін. При виробництві традиційних високощільних плиток одинарного випалу (монокотури та керамічного граніту) використовують глини з високим умістом окису заліза, а для прискорення процесу спікання і надання міцності — флюси на основі польового шпату. При виробництві ж монопорози застосовують принципово іншу глину — із високим умістом карбонатів. При випалюванні в результаті хімічних процесів утворюється високопориста біла маса. Міцність такої плитки трохи менша від міцності традиційної монокотури, тому вона має товщу основу.

Дана технологія дозволяє випікати плити великих форматів практично ідеальних розмірів, які після додаткової механічної обробки граней можна вкладати з мінімальними швами. Біла основа монопорози дає змогу наносити тонкий шар світлої емалі. Ці дві характеристики диктують і стилістичне виконання плиток монопорози — дизайни в серіях можуть ідеально імітувати натуральні матеріали — камінь, дерево, тканину, шкіру. Декори виготовляють як у традиційний спосіб — нанесенням малюнка на плитку, так і з допомогою різання водою під великим тиском на спеціальному устаткуванні.

ХПЗ став першим виробником керамічної плитки на території СНД, який упровадив цю технологію. В Італії таку технологію використовують для виготовлення найбільш якісної і дорогої плитки. Показово, що для виробництва керамічної плитки за технологією монопорози використовують особливу білу глину, що видобувається лише в Україні. Ця глина, завдяки своїм унікальним властивостям, великими обсягами експортується до Італії та Іспанії, де йде на виробництво елітної керамічної плитки відомих світових брендів. У результаті український покупець, купуючи дорогу плитку європейських виробників, оплачує транспортування глини з України до Італії і транспортування плитки з Італії до України. Транспортні витрати, мито та націнки торгових організацій у результаті іноді становлять до 70% ціни італійської плитки в наших магазинах.

Виробництво керамічної плитки в Україні з цієї ж сировини на аналогічному італійському устаткуванні дає змогу пропонувати українському покупцеві керамічну плитку найвищого рівня якості, котра нічим не поступається італійським аналогам, за безпрецедентними цінами.

Історія і перспективи

Харківський плитковий завод розпочав свою діяльність 1946 року, відтоді він є незмінним лідером галузі в Україні, виробляючи практично половину керамічної плитки в країні. З 2002 р. завод планомірно модернізували, закуповували нові італійські виробничі лінії. Однак головне, що змінилося за ці роки, це культура виробництва. Для підвищення якості плитки було залучено спеціалістів провідних іспанських та італійських фірм. Із їхньою допомогою на Харківському плитковому заводі впровадили у виробництво імпортну матову глазур, ангоби, протекторні глазурі, граніль та інші сучасні матеріали. Ці нововведення дали змогу почати випуск продукції європейської якості з різними високохудожніми дизайнами і високим ступенем зносостійкості.

Та все ж по-справжньому революційні зміни почалися 2005 року після зміни головних акціонерів. На модернізацію заводу виділено бюджет понад 100 млн. євро. Завдяки цьому на якісно новий рівень піднялися всі стадії виробництва: підготовка сировини, виготовлення продукції, розробка дизайну, система контролю, менеджмент. На підприємстві запроваджена і функціонує система контролю якості, ефективність якої підтверджена сертифікатом ISO. Це гарантує відповідність випущеної продукції жорстким європейським стандартам. Стабільність високої якості та обслуговування клієнтів гарантує також те, що найбільш якісну в Європі сировину для виробництва керамічної плитки ХПЗ — білу глину, сертифіковану як екологічно чистий продукт, — видобувають у власному кар’єрі в Донецькій області, а дистрибуцією продукції опікується компанія «Голден тайл», яка має 15 регіональних офісів на території України. Таким чином компанія здійснює контроль якості продукції на всіх етапах — від видобутку сировини до доставки продукції споживачеві.

У серпні—вересні 2007 р. введено в експлуатацію чотири нові високопродуктивні поточно-конвеєрні лінії італійської фірми SACMI продуктивністю 2,5 млн. м2 на рік кожна. На сьогодні Харківський плитковий завод виробляє до 20 млн. м2 керамічної плитки на рік і планує подальше збільшення виробничих потужностей. У найближчих планах підприємства — завоювати 30% українського ринку. Мета заводу — конкурувати на нашому ринку не стільки з українськими заводами, скільки із закордонними підприємствами (Польщі, Білорусі, Росії, Іспанії та Італії).