UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експортно-кредитне агентство України починає страхування бізнесу від воєнних ризиків

В Мінекономіки вважають таке рішення корисним для інвестиційної привабливості держави

Експортно-кредитне агентство України починає брати у бізнесу заявки для оформлення страхування. Це страхування гарантоване державою та має убезпечити інвестиції від воєнних та політичних ризиків. Закон про реалізацію страхування воєнних ризиків ухвалений ще у січні 2024 року, повідомляє Міністерство економіки України.

Читайте також: Страхування від воєнних ризиків: яким критеріям мають відповідати інвестори та експортери — ЕКА

Страхування ризиків є драйвером для поліпшення економічної ситуації та вирівнювання інвестиційних дисбалансів у різних галузях. “Розвинена інфраструктура страхування від воєнних ризиків може бути додатковим стимулом для інвесторів виходити на український ринок, розвивати тут свої заводи і фабрики, які орієнтовані на експорт. Раніше страхування від воєнних ризиків було доступне лише від міжнародних організацій”, – уточнює Мінекономіки.

Хто надає послуги страхування від воєнних ризиків зараз?

Раніше відповідні послуги надавали іноземні компанії, наприклад MIGA страхувало іноземні компанії, які інвестують в українську економіку. “Американська DFC та польська агенція KUKE надавали гарантії іноземним та українським компаніям. І тепер ЕКА приєднується до організацій, готових страхувати інвестиції в Україну і в Україні. Завдяки цьому українські компанії отримують додаткові гарантії фінансової безпеки, а економіка — посилення ділової активності”, – зазначається у повідомленні.

Що саме і як страхуватиме ЕКА?

Експортно-кредитне агентство надаватиме два продукти на ринку страхування: страхування прямих інвестицій для інвесторів та страхування інвестиційних кредитів для банків.

В переліку ризиків ЕКА, які можуть страхуватись є наступні:

В лютому 2024 року Рада з фінансової стабільності погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Модель страхування воєнних ризиків передбачає реалізацію двох рівнів страхування бізнесу – обов’язкового та добровільного. Впровадження страхування прогнозується поетапне, як і обговорення щодо конкретної реалізації кожного з кроків.