UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Низька якість закону «Про заборону грального бізнесу в Україні» призведе до проблем

Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні», прийнятий Верховною Радою, містить численні вади і суперечності, які призведуть до певних проблеми при його застосуванні на практиці...

Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні», прийнятий Верховною Радою, містить численні вади і суперечності, які призведуть до певних проблеми при його застосуванні на практиці. Таку думку в статті для «Дзеркала тижня» висловив почесний президент юридичної компанії Jurimex Данило Гетманцев.

Так, законом передбачено, що азартною є будь-яка гра, умовою участі в якій є внесення гравцем ставки, що дає можливість отримати виграш. Водночас, відзначає юрист, поняття «ставки» законом не визначене, тому встановити, чи є гра азартною, дуже складно.

Крім того, сумнівним з юридичної точки зору, на його думку, є також пункт закону про скасування чинних ліцензій суб'єктів грального бізнесу.

«Не треба бути юристом, щоб, проглянувши Закон «Про ліцензування…», не знайти там такого терміна, як «скасування ліцензії». Такої процедури не передбачено законом, що є підставою для конфлікту між ігровиками та державою», — наголосив він.

При цьому експерт відзначив, що для того, щоб уникнути становлення нелегального грального бізнесу, потрібно виробити чітку модель організації ринку азартних ігор. Зокрема, необхідно надати рівні можливості всім діючим операторам для участі в створенні гральних зон і забезпечити жорсткий контроль над їх діяльністю, вважає він.

«Якими мають бути правила організації гри на гроші в гральних зонах? Напевно, дуже жорсткими. Нагадаю, одна з основних цілей обмеження ринку — забезпечити контроль за діяльністю операторів, а не просто створити ізольо­вані «міста гріха», — відзначив експерт.

Докладніше читайте у статті Данила Гетманцева «Ринок азартних ігор: потрібна організація» у свіжому номері «ДТ».