UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держкомпідприємництва розробляє програму «Сто сходинок до підприємницької свободи»

Для реального протистояння корупції необхідно радикально зменшити регуляторні функції держави, заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський...

Для реального протистояння корупції необхідно радикально зменшити регуляторні функції держави, заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. З цією метою в його відомстві йде розробка програми «Сто сходинок до підприємницької свободи».

«Почнемо з боротьби з корупцією. До останнього часу прийнято чимало програм, але ефективність кожної з них була нуль цілих нуль десятих. Необхідний інший шлях, що довів свою ефективність у більшості цивілізованих країн світу, — це зменшення регуляторних функцій держави», — певен Бродський.

При цьому він заявив, що його відомство готує програму, спрямовану на значне зменшення зарегульованості українського бізнесу.

«Нині Держкомпідприємництва готує таку програму, і незабаром ми зможемо обговорити її з громадськістю», — повідомив Бродський.

У якості індикатора успішності її реалізації він запропонував використовувати міжнародний рейтинг Doing business.

«За точку відліку пропоную взяти міжнародний рейтинг Doing business, що вимірює зарегульованість бізнесу. У рейтингу за 2009 рік Україна посідає 142-ге місце. Я наважуся запропонувати програму «Сто сходинок до підприємницької свободи», реалізувавши яку, наша держава в згаданому рейтингу підніметься приблизно на 40-ву позицію», — стверджує голова Держкомпідприємництва.

При цьому він підкреслив, що його комітет запропонує змінити сам статус дозвільних процедур для бізнесу.

«Гадаю, нам вдасться змінити сам статус процедур: замість дозвільних (на більшість видів діяльності) вони стануть заборонними (на деякі види). Наприклад, без проходження процедур ліцензування заборонено буде займатися випуском алкогольної продукції або зброї», — констатував Михайло Бродський.

Докладніше читайте в статті Михайла Бродського «Ти не зобов'язаний змінити світ, але ти не маєш права нічого не робити для цього» у свіжому номері «ДТ».