UA / RU
Підтримати ZN.ua

Acros, ще Acros!

Тяжка праця хлібороба, але неоціненний її результат. Сільські трудівники завжди особливо ретельно готуються до жнив, прагнучи до мінімуму скоротити їхню тривалість і зменшити втрати зерна...

Автор: Олександр Артеменко

Тяжка праця хлібороба, але неоціненний її результат. Сільські трудівники завжди особливо ретельно готуються до жнив, прагнучи до мінімуму скоротити їхню тривалість і зменшити втрати зерна. Недарма народна мудрість каже: не той хліб, що в полі, а той, що в засіках. Сучасна зернозбиральна техніка успішно впорюється з цими завданнями, але для вітчизняних аграріїв її ціна, як правило, виявляється не по кишені.

На ХIX Міжнародній виставці «Агро-2007», що проходила 12—16 червня в Національному комплексі «Експоцентр України», компанія Ростсельмаш запропонувала не лише нову лінійку серійних комбайнів, а й нові можливості їх купити. Безпосередньо на виставковому стенді відбулося підписання угоди про співробітництво між компанією й Ощадбанком України, що дало старт цільовій програмі кредитування, у рамках якої українські сільгоспвиробники зможуть отримувати нову збиральну техніку, оплачуючи спочатку всього 20% її вартості.

Ще навесні 2005 року Рост­сельмаш разом із Россельхозбанком і Сбербанком Росії розпочав реалізацію спільних програм «Кредит під заставу придбаної техніки». Усього за півтора року російськими аграріями було придбано в кредит понад дві тисячі комбайнів ростовського виробництва, а загальна сума фінансування, спрямованого на купівлю збиральної техніки, перевищила 4,5 млрд. рублів. Таким чином, сільгоспвиробники отримали потужний фінансовий інструмент. Відтоді підприємство уклало такі угоди з п’ятьма федеральними і двома регіональними банками, завдяки чому рівень кредитних продажів комбайнів у Росії за два роки сягнув 60% від загальних продажів. Про це розповів заступник генерального директора компанії Ростсельмаш Ілля Челпанов.

— Таке співробітництво вигідне Ощадбанку, — вважає заступник голови правління банку Сергій Подрєзов. — Ми кредитуємо клієнтів, знаючи, що за що придбану техніку відповідає безпосередньо постачальник, зобов’язуючись її обслуговувати, ремонтувати, забезпечувати запчастинами. Але найголовніше — це вигідно сільгоспвиробникові, який, отримуючи сучасний високопродуктивний і надійний комбайн, не обтяжує себе непомірними витратами.

Створювати техніку, що стає еталоном надійності, продуктивності й економічної ефективності, спеціалістам компанії допомагає величезний досвід. Адже Ростсельмаш виробляє зернозбиральну техніку з 1929 року і за цей час поставив хліборобам 48 країн світу понад 2,6 млн. одиниць техніки, що дозволяє йому бути в першій п’ятірці найбільших світових виробників комбайнів та сільськогосподарських машин. За результатами проведеного 2004 року зовнішнього аудиту, менеджмент якості Ростсельмаш сертифікований відповідним міжнародним стандартам ІSО 9001:2000, а документальна частина менеджменту визнана унікальною серед російських компаній. На частку «Ростсельмашу», за підсумками 2005/2006 сільськогосподарського року, припадає 17% світового ринку сільгосптехніки і 65% виробництва сільськогосподарської техніки Росії та СНД. Реалізація комбайнів, їхні передпродажна підготовка і сервісне обслуговування здійснюються через найбільшу в Європі дилерську мережу компанії, що має 140 філій сервісних центрів.

Завдяки інвестиціям у технічне переоснащення виробництва, Ростсельмаш зміг розпочати реалізацію програми зі створення нового модельного ряду техніки. Зараз його продуктову лінійку складають такі моделі комбайнів, як зернозбиральні «Дон-1500Б» (клас 5), Vector (клас 4+), «Нива-Эффект» (клас 3), кормозбиральний «Дон-680М» і, звісно ж, ACROS 530 (клас 5). Наразі конструктори розробляють ще дві нові моделі — кормозбиральної машини і зернозбирального роторного комбайна 7-го класу.

Зернозбиральний комбайн ACROS 530 — зовсім нова модель Ростсельмашу. Над її створенням працювала група найдосвідченіших конструкторів, в активі якої — легендарний «Дон-1500Б», що був створений 1992 року і одразу ж здобув загальне визнання. ACROS 530 на 10% продуктивніший за свого попередника, при цьому питома витрата палива становить 9,2 кг/га, тоді як у «Дон-1500Б» — 10,2. На нових комбайнах установлюють надійні шестициліндрові двигуни ЯМЗ і Cummins, старанно підібрані за потужністю і крутним моментом. 20-відсотковий запас потужності гарантує безвідмовну роботу в будь-якій ситуації жнив.

Під час розробки нового комбайна за основний критерій було взято його економічну ефективність. Модель створювали відповідно до сучасних європейських вимог до екологічності та безпеки. Висока пропускна здатність (10 кг/с хлібної маси) забезпечується застосуванням молотильного барабана діаметром 800 мм і п’ятиклавішного семикаскадного соломотряса. Така конструкція гарантує не лише низьке дроблення зерна (1,9% при нормативі 2%) та незначні втрати, а й високий рівень його очищення (вміст бур’янистої домішки — 0,9% при нормативі до 3%). Комбайни ACROS 530 комплектують новою зерновою жаткою Power Stream, що забезпечує найвищу якість зрізу, ідеальне копіювання рельєфу і, як результат, рівномірну й безперебійну подачу хлібної маси в молотильно-сепаруючий пристрій. За всіма параметрами ACROS 530 — новий лідер у своєму класі зернозбиральних комбайнів. Він забезпечує нижчу собівартість збирання зернових культур, що, безумовно, зацікавить аграріїв, націлених на інтенсивне зростання рентабельності виробництва зернових за рахунок підвищення продуктивності збиральних робіт та зниження експлуатаційних витрат.

Україна завжди була одним із найбільших споживачів продукції Ростсельмашу. І тепер українські сільгоспвиробники купують щорічно 500—600 ростовських комбайнів. Але спеціалісти компанії чудово розуміють, що це далеко не весь потенціал українського ринку. Саме тому торік у Києві було відкрито постійне представництво компанії Ростсельмаш в Україні. Вже найближчими роками Ростсельмаш має намір збільшити свою частку на українському ринку збиральних комбайнів із 40 до 70%. Розширення компанією своєї частки на українському ринку сільгосптехники стане важелем для загального зростання товарообігу між російською виробничою компанією і Україною. Реалізація поставленої мети, за словами генерального директора компанії Валерія Мальцева, йтиме в кількох напрямах. Насамперед, Ростсельмаш готовий запропонувати українському агробізнесу економічно ефективніші технології збирання, переорієнтувавши увагу сільгоспвиробників із уживаних комбайнів західних виробників на сучасну продукцію ростовських сільгоспмашинобудівників, що відповідає усім вимогам агротехніки. Серед пріоритетних напрямів — також організація роботи дилерської та сервісної мережі компанії на території України, розвиток різних кредитних програм купівлі зернових і кормозбиральних комбайнів Ростсельмашу. Це, безумовно, зміцнить позиції компанії на українському ринку, а надійність, ефективність і простота обслуговування її продукції буде гідно оцінена українськими аграріями.