UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виставкові витребеньки

Десятилітнім балачкам про необхідність створення в Україні постійно діючої аграрної виставки-ярмарку покладено край...

Автор: Володимир Чопенко

Десятилітнім балачкам про необхідність створення в Україні постійно діючої аграрної виставки-ярмарку покладено край. 1 квіт­ня корпорація «Украгропромбіржа», як і обіцяла, у селі Чубинському під Києвом урочисто відкриє сучасний агротехнополіс — один із найбільших сільськогосподарських виставкових комплексів у країнах СНД та Європи.
Діятиме він цілорічно. І крім традиційних експозиційних, демонстраційних майданчиків та манежів, запропонує систематично підвищувати фаховий рівень фермерам і спе­ціалістам АПК у навчально-методичному центрі. Керів­ництво МінАП навряд чи сяде за парти, хоча й варто. Аби чиновники збагну­ли абеткову істину: проводити місяцем раніше-пізніше чи одночасно в іншому місці альтернативну виставку під мі­ністер­ським брендом — ніяка не зма­галь­ність, а бездарне розтринькування бюджетних коштів.
Дві структури — державна і комерційна — погирка­лися торік через виставку «Агро-2004». Тодішнє начальство «сільського» відомства разом зі столичною облдерж­адміністрацією, по суті, блокували її проведення у Чубинському, нацьковували силові підрозділи, перешкоджали вільному доступу на неї вітчизняних та зарубіжних експонентів. Протистояння закінчилося тим, що літню виставку «Агро-2004» розірвали навпіл: «Украгропром­біржа» провела її у Чубинському, Мінагрополітики — у Національному виставковому центрі (НВЦ). А восени, дочекавшись, коли «Украгро­промбіржа» оголосить строки проведення виставки «Осінь у Чубинському», МінАП обрало ті ж самі дні для власної презентації.
Мета організаторів «подвійних виставкових стандартів» — сплавити комплекс у Чубинському іншим комерційним структурам і перепрофілювати його. На жаль, нинішнє аграрне керівництво продовжує практику паралелізму.
Та я про інше: якщо і цього року міністерську виставку проводитиме та ж комерційна структура, що й торік, на без­альтернативній основі, то в мене поглибшає сумнів щодо прозорості розподілу бюджетних 8 млн. гривень. А взагалі, за убогого фінансування АПК, краще спрямувати ці кошти на виплату пенсій селянам, якщо вже ми так переймаємося со­ціальними виразками. І не затівати дубляж «Агро», тим більше, що міністерство вдалося до плагіату, безсоромно поцупивши виставковий логотип у «Украгропромбіржі». Тому справжньою слід вважати XVII Міжнародну агропромислову виставку-ярмарок «Агро-2005», яка пройде 1—5 червня на чубинських просторах.
Прелюдією до неї стануть три перші квітневі дні. Не знаю, як Олександр Баранівський, а я піду на відкриття постійно діючої виставки-ярмарку. Послухаю Олега Скрипку з гуртом «ВВ», «Мандри», як палкий шанувальник пива дочекаюся переможця чемпіонату «Пивна хвиля». А потім від культурної програми плавно перейду до виробничої. Поцікавлюся, у чому нас обігнали всесвітньо відомі виробники техніки — «Джон Дір», «Клаас», «Каттерпіллер», «Дойче аграртехнік»... Гляну, як почуває себе свійська худоба, птиця, пройдуся оновленими закритими павільйонами. Тільки за останній рік корпорація «Украгропромбіржа» вклала у реконструкцію комплексу більш як 4 млн. гривень. Освоєння ще майже 20 млн., причому власних коштів, остаточно виведе виставковий комплекс у Чубинському на європейський рівень.
Насамкінець зазирну до нав­чально-методичного центру. І якщо його програма відпо­відатиме моєму фаховому рів­ню, не посоромлюся: сяду за парту! Адже нікому не пізно вчитися! Навіть міністру...