UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вдвічі зросла швидкість збирання зернових в Україні: Мінагрополітики пояснило як це вплине на прибутки аграріїв

Є суттєві відмінності в урожайності по різних регіонах та територіях   

У цьому році спостерігається ранній страт збирання урожаю. Вже зібрано 20 млн тонн ранніх зернових. порівняно з минулим роком це майже вдвічі швидше, оскільки на відповідний період було зібрано приблизно по Україні 11 млн тонн зернових. Про хід поповнення запасів та імовірну експортну складову діяльності українського агросектору розповів виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.  

Читайте також: В Україні почався збір нового врожаю зернових

На думку в.о. міністра, швидке збирання врожаю у рекордно стислі строки позитивно може вплинути на прибутковість фермерських та великих аграрних підприємств. ключова перевага – можливість мати перший доступ до ринків продажу продукції. швидка реалізація продукції своєю чергою дає можливість швидше і з меншими витратами підготуватись до осінньо-польових робіт. Водночас у продовольчому балансі раннє збирання врожаїв не має жодного значення, адже збирання врожаю відбувається один раз на рік. тому збирання врожаїв раніше на один чи два місяці, чи пізніше не впливає принципово на продовольчу безпеку.  

Які регіони потрапили у смугу посухи, а які мають хороші результати?  

Цього року в Україні є дуже впливовим в оцінці результатів врожаю погодний фактор. Погода була дуже мінливою для різних регіонів і в основному врожайність залежала від наявності опадів. І декілька регіонів потерпали від спеки та засухи зокрема південний схід. Однак північ, захід і частина центральних областей мають кращий показник щодо врожайності, внаслідок значної кількості опадів. В середньому по Україні урожайність досягне очікуваних параметрів, проте є регіони в яких є дуже контрастні показники по урожайності – або дуже високі або навпаки дуже малі.  

Раніше, Міністерство сільського господарства США опублікувало прогноз на урожайність зернових культур в Україні, які є найвагомішим експортним потенціалом для аграрної галузі України. На думку американських експертів, в цьому році збір зернових складе не більше 21 млн тонн пшениці та 27 млн тонн кукурудзи. Майже 33 мл тонн складуть серед зернових фуражні культури. Такий прогноз USDA вказує на скорочення врожаю, порівняно з минулорічними показниками. В цілому експерти прогнозують щодо України скорочення кількості запасів кукурудзи, внаслідок зменшення площ під цю культуру та внаслідок меншої урожайності.  

Нарощує експорт пшениці Австралія, Аргентина, США, Казахстан і Канада. Проте меншими прогнозуються показники продажу пшениці в Євросоюзі, Україні, Туреччині.