UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські молочні продукти вийшли на ринки 29 країн світу, готується вихід ще на 11

Більшість експортованих продуктів - це сировина, вона дешевша, ніж у країнах Євросоюзу, і тому популярна

Українські молочні продукти вийшли на ринки країн Євросоюзу, а також таких країн як Канада, Японія, Корея, Великобританія, Китай, країни Перської затоки, країни Африки - загалом 29 країн світу. В стані відкриття знаходиться ще 11 ринків (серед яких Чилі, Індонезія, Індія, Коста-Рика, Колумбія, Бразилія, Венесуела та ін.). Про це повідомила Агро Перспектива.

Читайте також: Зріс майже в половину: Україна збільшила експорт молочних продуктів з початку року

До широкомасштабного вторгнення найбільшими споживачами української "молочки" були Грузія, Молдова. Казахстан, Азербайджан. Тепер до них додалися і країни Європи.

Здеьільшого це сухе молоко, вершкове масло, вершкове масло, морозиво в літній період часу. Найбільш охоче беруть саме сухе молоко: його легше експортувати ті на місцях з цього продукта виробляють вершкове масло.

Директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Ігор Лоцкін зазначив, що робота Держпродспоживслужби не закінчується на відкриті ринку, адже наступний етап — забезпечити стабільну роботу експорту, а саме консультаційна підтримка бізнесу щодо ознайомлення з вимогами країн призначення, створення діалогу між компетентними органами у разі змін процедур експорту, оформлення тощо.

Між тим, на тлі появи нових ринків та активним попитом з боку вітчизняних молокопереробних підприємств та обмеженою пропозицією молочної сировини, в Україні почали зростати закупівельні ціни на молоко.

Читайте також: Український та європейський молочні бізнеси об’єднаються задля відстоювання інтересів на ринках

Українські компанії активно експортують свою продукцію, користуючись високими цінами на біржові товари, в це також впливає на зростання цін на внутрішньому ринку.