UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та ООН виступатимуть за  продовження «Чорноморської зернової ініціативи» після 18 березня

Гутерріш сказав, що продовження угоди є «критично важливим».

Україна та Організація Об’єднаних Націй виступатимуть за продовження «Чорноморської зернової ініціативи» після 18 березня, коли спливе термін попередньої домовленості, заявив на спільному із генеральним секретарем ООН Антоніо Гутьєррішем брифінгу у середу президент України Володимир Зеленський.

«Продовження "Чорноморської зернової ініціативи" після 18 березня критично необхідне для всього світу», - сказав президент після зустрічі.

Гутьєрріш у свою чергу додав, що хотів би наголосити «на надзвичайній важливості продовження «Чорноморської зернової ініціативи».

Генсек ООН зазначив, що Чорноморська зернова ініціатива забезпечила експорт 23 млн. тонн зерна, завдяки чому вдалося знизити продовольчі ціни у світі.

«Індекс продовольчих цін ФАО знизився майже на 20%. Експорт українського, російського зерна та добрив потрібні для глобальної продовольчої безпеки», - підкреслив він.

За словами Зеленського, «також важливо працювати у рамках гуманітарної ініціативи Зерно з України», в рамках якої вдалося залучити понад 200 млн. доларів і відправити 140 тис. тонн українського зерна до Європи, Кенії. Ефіопія, Сомалі.

«Впевнений, що ми зможемо значно посилити ініціативу. Це дасть ще більше гарантій для світової продовольчої безпеки», - додав він.

Зеленський також подякував Гутеррішу за «чітке засудження російської агресії» та висловив сподівання, що «особисте лідерство Генерального секретаря допоможе реалізувати нашу резолюцію Генасамблеї ООН щодо дотримання вимог Статуту ООН».

«Такий мандат від Генеральної асамблеї ООН фактично вже є», - додав президент.

Читайте також: Гетманцев стверджує, що в України крадуть зерно в промислових масштабах за допомогою "зернового коридора"

Зазначимо, що в лютому заступник глави МЗС РФ Сєргєй Вершинін заявив, що  Росія вважає «недоцільним» продовжувати дію зернової угоди.

Тоді ж Україна виступила із зверненням до Туреччини та ООН із вимогою вплинути на Росію, деструктивні дії якої – тривалі затримки суден та довгі перевірки без аргументованих причин - призводять до затримки роботи зернового коридору Чорним морем

На початку березня Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив, що його країна працює над продовженням зернової угоди.