UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що можуть зробити фермери та підприємства харчової промисловості в межах екомодернізації

Екології шкодять забруднення з ферм та харчового виробництва.

Основна проблема ферм та підприємств харчової промисловості — це забруднення води, яке збільшується внаслідок зростання виробництва. Про це пише адвокаційна менеджерка реформ Green Deal та Green transition in Ukraine Ольга Євстигнєєва у статті для ZN.UA «Відновлення української промисловості за європейськими стандартами. Перші успіхи».

Читайте також: Поляки не підтримують блокування фермерами кордону з Україною – польський журналіст

Молочний завод у процесі розширення запропонував установити очисні споруди для стічних вод, що дасть змогу повторно використовувати воду та, як зазначено в заявці, заощадити 48 тис. кубометрів води на рік. Очисні споруди забезпечують зменшення кількості не лише органічних забруднювачів, а й амонію.

Читайте також: Блокада кордону польськими фермерами: Зеленський заявив, що Україна знайшла вихід

Підприємство зазначає, що внаслідок зростання виробництва кількість стічних вод за останні три роки збільшилася з 150 до 320–340 кубометрів на добу та очікується її зростання ще удвічі. Це перевантажує існуючі поля фільтрації та створює екологічні й соціальні загрози. Період впровадження — 12 місяців, а окупність — десять років.

Читайте також: Немає жодних доказів того, що фермери ЄС потерпають від конкуренції з боку України — Politico

Один і цехів забою птиці також подав проєкт щодо встановлення очисних споруд на викиди стічних вод. Він передбачає зниження органічних забрудників на 25 т/рік, а також економію води близько 7 тис. кубометрів на рік. І саме цю проблему власник хоче вирішити завдяки участі у фінансовому механізмі та імплементації НДТМ на виробництві.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні цього тижня фермери почали розпродавати цибулю зі сховищ. Вперше у цьому році ціни на цибулю почали знижуватися.