UA / RU
Підтримати ZN.ua

Купівля землі для особистого користування коштуватиме українцям набагато дешевше: ухвалено закон

В Україні спростили процедуру купівлі земельних ділянок під сади та городи.

В Україні  значно спрощується та здешевлюється купівля землі для особистого користування. Це передбачає ухвалений закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки" (законопроєкт №7532), розповів голова Комітету Верховної Ради з аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Завдяки новим нормам, в Україні значно спрощується та здешевлюється купівля землі для особистого користування. 

Тепер під час продажу невеликих ділянок, розташованих у межах населених пунктів, покупців не перевірятимуть у нотаріуса.

Ці зміни значно скоротять у часі процедуру купівлі-продажу невеликих земельних ділянок для особистого користування, які перебувають у межах населених пунктів. Крім того, вартість купівлі буде набагато дешевшою, розповів голова аграрного Комітету ВР.

Невеликі ділянки землі купують і продають звичайні прості українці, які не мають зайвих грошей для оплати перевірочних процедур. Хтось отримав сільський город у спадок і хоче його продати, хтось мріє збудувати собі невеликий садовий будиночок, а комусь треба розділити майно, в тому числі й землю при розлученні.

В усіх цих випадках українцям досі доводилося проходити тривалу процедуру нотаріальної перевірки. До того ж, коштувало таке "задоволення" понад 10 тисяч гривень.

При цьому не можна забувати, що багато громадян купують шматочок землі в селі не заради забаганки, а щоб хоч якось вижити у наш непростий час. А тут покупцеві ще й доводилося сплачувати не лише вартість землі, але й вартість перевірки.

"Оскільки людина купує разом із будинком і город, то складається дивна ситуація – для покупки будинку жодної перевірки не потрібно, а для покупки городу потрібна тривала і недешева перевірка. Це дійсно було зайве для невеликих земельних ділянок. А ось коли йдеться про великі масиви земель – тут має бути детальна перевірка та залишається", – вважає Олександр Гайду.

Ці зміни в Земельному кодексі особливо стануть у нагоді внутрішнім переселенцям, які, рятуючись від війни, були змушені залишити свої домівки. Багато хто з них намагається придбати будиночок з городом у селі. Ці люди вкрай обмежені в коштах, тому скасування суттєвої частини витрат спростить їм купівлю землі, зазначив народний депутат.