UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колаборанти Аксьонов, Балицький та Сигута організували схему вивезення з Мелітополя черешні за дармовимии цінами

Схема відкрилася випадково, завдяки публікаціям у російських ЗМІ.

В окупованому Мелітополі готувався черговий грабіж місцевих фермерів, чию черешню місцеві колаборанти збиралися постачати до Росії, але закуповувати за вдвічі заниженими цінами. Такі висновки можна зробити із повідомлень російських ЗМІ.

Мелітопольську черешню росіяни називають "елітною ". Однак при цьому оптова ціна "елітної черешні" з Мелітополя чомусь мала скласти 130-150 рублів за кілограм.

При цьому краснодарські ягоди цього сезону будуть закуповувати за ціною - 260-270 рублів за кілограм.

Після того, як ця інформація просочилася в російські ЗМІ, з редакцією "Комерсанта" зв'язався організатор схеми - колаборант Андрій Сигута, який називає себе "главою адміністрації" Мелітополя, і спростував сам себе, заявивши, що ціна на першу партію складе 290 руб.., а потім зростатиме.

Зі слів Сигути стало також відомо, що у схематозі братимуть участь колаборант Євгеній Балицький, який вважає себе т.в.о. губернатора Запорізької області, і ще один колаборант - Сергій Аксьонов, призначений Росією керувати окупованим Кримом.

Також, у російських ЗМІ повідомляється, що постачальником черешень із Запорізької області виступить бренд "Мелітопольська черешня".

Перші партії завезуть нібито 10 червня. При цьому, як відомо, збір основної частини врожаю в Мелітопольському районі розпочинається у другій половині червня.

Також повідомляється, що цю схему колаборанти цього року вже випробували на полуниці.

При цьому показово, що навіть російські ЗМІ називають Сігуту "представником проросійської адміністрації", тим самим наголошуючи на його статусі колаборанта.

А на момент виходу публікації у X5 Retail Group (торговельні мережі "П'яторочка", "Перекресток") на запитання ЗМІ не відповіли. У "Магніті" та "Стрічці" - від коментарів відмовилися.

У той же час, колаборант Сігута зазначає, що у 2022 році мелітопольську черешню змогли скуштувати мешканці Москви, Пензи та Волгограда, на Уралі та в Сибіру. А вже цього року "елітну черешню" почнуть постачати до Санкт-Петербурга та Ленінградської області, а також планують довезти до Владивостока.

Нагадаємо, мелітопольська черешня як бренд була зареєстровано в Україні у 2020 році. Це було рішення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підставі висновку державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» від 8 вересня 2020 року №587.

Документи на реєстрацію подавали представники "Асоціації виробників мелітопольської черешні".

У 2019 році Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє вводити в Україні власні географічні вказівки.

Уродженець Бердянська, колаборант Андрій Сігута перебуває під санкціями низки країн.

Сигута займається вилученням української сільгосппродукції та зерна на окупованих територіях для їх переправлення до Росії.

У березні 2023 року колаборант пообіцяв нагодувати мелітопольською черешнею всю Росію. При цьому прес-конференцію він чомусь давав аж із Сімферополя.

Влітку 2022 року на колаборанта вже було здійснено замах.