UA / RU
Підтримати ZN.ua

Засуджені за особливо тяжкі корупційні злочини не зможуть уникнути покарання через мобілізацію – Міноборони

У Міноборони уточнили, які корупціонери не можуть бути мобілізовані до ЗСУ

У Міністерстві оборони України заявляють, що особи, які вчинили особливо тяжкі корупційні злочини не зможуть уникнути покарання через механізм мобілізації засуджених, який передбачений ухваленим Верховною Радою законопроєктом №11079-1. Нагадаємо, з документу не прибрали частину корупційних ризиків щодо топ-корупціонерів, на яких наголошував антикорупційний комітет парламенту. 

Речник Міністерства оборони України  Дмитро Лазуткін зазначив, що серед осіб, які не можуть бути мобілізовані до ЗСУ – ті, хто засуджені за особливо тяжкі корупційні злочини. 

Читайте також: Арахамія вважає, що законопроєкт "про мобілізацію зеків" дозволить долучити до лав ЗСУ кілька тисяч людей

Нагадаємо, стаття 45 Кримінального кодексу України визначає, що корупційними кримінальними правопорушеннями вважаються кримінальні правопорушення, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також кримінальні правопорушення, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368-369-2 ККУ.

Пункт 6 статті 12 ККУ визначає, що особливо тяжким злочином є передбачене ККУ діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Читайте також: Зеленський підписав закони про продовження загальної мобілізації та воєнного стану

Нагадаємо, що ГО «Центр протидії корупції» попереджала, що фінальна версія законопроєкту №11079-1 залишає лазівку для низки топкорупціонерів. 

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, з установ позбавлення волі в Україні наразі можна мобілізувати від 10 до 20 тисяч осіб.