UA / RU
Підтримати ZN.ua

Замміністра енергетики затримали в Києві з півмільйонним хабарем

Заступника міністра енергетики України та трьох його спільників затримали у Києві під час отримання 500 тисяч доларів США хабаря  за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура у понеділок вранці, 12 липня.

В САП та НАБУ зазначили, що під час розслідування справи з’ясували, що топпосадовець разом із довіреною особою, очільником енергетичної компанії з Миколаївської області та керівником одного з державних вугільних підприємств на Донеччині, висловив прохання керівнику іншого вугільного підприємства, яке знаходиться у західному регіоні, надати неправомірну вигоду у розмірі 500 тис. дол. США. У свою чергу він обіцяв забезпечити передачу на зберігання з можливістю використання цього обладнання для видобутку вугілля.

В САП зазначили, що на практиці мова йшла про можливість евакуації унікального обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону. За домовленістю гроші мали передати п’ятьма частинами по 100 тис. дол. США під час кожної зустрічі. Посадовця Міненерго та його трьох спільників затримали «на гарячому» одразу після отримання третього траншу.

[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2024-08-12_10-00-11.jpg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2024-08-12_10-00-09 (2).jpg" rtitle="undefined"]

«Їхні дії кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Вирішується питання про застосування до затриманих запобіжних заходів», - зазначили в НАБУ.

Антикорупційні органи не  повідомляють імені підозрюваного, але «Українська правда» із посиланням на джерела пише, що мова йде про Олександра Хейла, який раніше працював у вугільній галузі.

Читайте також: У Києві на хабарі затримали колишнього посадовця Агенції оборонних закупівель

Нагадаємо, 23 квітня НАБУ викрило тоді ще чинного міністра агрополітики (який був головою аграрного комітету Верховної Ради) на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень. В НАБУ зазначили, що він організував злочинну групу, до якої увійшли службові особи органів Держгеокадастру, а також так звані «куратори».